1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczne autobusy w Szczecinie, Gdyni i Polkowicach z dotacjami

Elektryczne autobusy w Szczecinie, Gdyni i Polkowicach z dotacjami

Aż 14 nowych i elektrycznych autobusów będzie jeździło po Szczecinie, Gdyni i Polkowicach, których zakup dofinansowany zostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystko w ramach dążenia do bezemisyjnego transportu publicznego w miastach.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Koszt zakupu nowych autobusów dla wspomnianych ośrodków jest szacowany na ponad 37 mln złotych. Z programu priorytetowego NFOŚiGW na ten cel przeznaczona zostanie dotacja w wysokości 12 mln. Resztę pokryją miasta – Szczecin 18,4 mln, Gdynia 15,5 mln a Polkowice 3,4 mln złotych.

Projekty na ekologiczne przedsięwzięcia można było składać od września 2017 roku do końca marca roku bieżącego. Budżet na dotacje i pożyczki Systemów zielonych inwestycji GEPARD na lata 2017-2020 wynosi 200 mln zł. Umowa podpisana z Szczecinem i Gdynia zakłada kupno po sześciu autobusów na miasto, a z Polkowicami dwóch.

Wniosek o dofinansowanie złożyło również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu. Jak jednak informuje NFOŚiGW, jest on jeszcze w trakcie sprawdzania. Jeśli pozytywnie przejdzie procedurę, to w Poznaniu pojawi się sześć ekologicznych autobusów oraz sześć nowych ładowarek.

Podmioty zainteresowane dotacjami lub pożyczkami z programu GEPARD mogą składać wnioski o fundusze na zakup autobusów elektrycznych oraz budowę lub modernizację stacji ładowania tych pojazdów w ramach wdrażania elektromobilności w publicznym transporcie zbiorowym. Dofinansowanie może pokryć do 40% kosztów kwalifikowanych.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.