Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczny samolot podmiejski

Elektryczny samolot podmiejski

Transport podniebny też dąży do zerowej emisji. Producent w pełni elektrycznych samolotów nie chciał emitować dwutlenku węgla i zaprezentował dopracowany i w pełni ekologiczny model samolotu EV Alice.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Firma Eviation zoptymalizowała swój projekt, który w pierwszej wersji zaprezentowała jeszcze w 2017 r. W stanie Waszyngton odkryto Alice – całkowicie elektryczny samolot, który jednorazowo pomieści na pokładzie 9 osób oraz dwie załogi. Pierwszy lot Alice zaplanowany jest jeszcze na ten rok.

Zeroemisyjny transport ma zostać oddany do użytku w 2024 r. Alice nie emituje CO2, nie generuje takiego hałasu, jak konwencjonalnie napędzany samolot i pozwala zaoszczędzić sporą sumę, bo w przeliczeniu na godzinę lotu, koszty jego użytkowania są bardzo niskie.

Dyrektor generalny Eviation przyznaje, że jest dumny z osiągnięć firmy, która może stać się jednym z pionierów w podniebnych podróżach elektrycznymi samolotami.

To szczególny dzień dla Eviation i naszych partnerów. To także ostatni krok w naszej  podróży w kierunku pierwszego lotu Alice. Lotnictwo elektryczne będzie nadal otwierać nowe możliwości niedrogich, zrównoważonych podróży regionalnych po całym świecie. Alice jest gotowa, aby wkrótce urzeczywistnić tę możliwość – powiedział dyrektor generalny Eviation, Omer Bar-Yohay. „

Optymalizacja

Alice, którą zaprezentowano w Paryżu w 2017 r., przeszła kilka zmian, zanim pokazano finalny efekt. Zoptymalizowano ją, biorąc też pod uwagę opinie przyszłych podróżujących. 

Samolot jest napędzany przez dwie elektryczne jednostki napędowe magni650 oraz  firmy zaawansowany system fly-by-wire.

Alice to piękny samolot, który reprezentuje przyszłość latania. Dodaj do tego zerową emisję, mniej hałasu i znacznie niższe koszty operacyjne, a ludzie będą połączeni jak nigdy wcześniej – powiedział prezes wykonawczy Eviation, Roei Ganzarski.

Czy ekolatanie będzie możliwe? Zobacz, jak przygotował się do niego Airbus, który zaprojektował niskoemisyjne samoloty.

źródło: eviation.co

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.