FedEx zakupi 20 ciężarówek Tesla Semi

Jedna z czołowych marek w branży kurierskiej – FedEx ogłosiła pod koniec marca br., że złożyła zamówienie na 20 ciężarówek modelu Tesla Semi. Elektryczne pojazdy zasilą flotę FedEx Freight już w 2019 roku.

FedEx posiada długa historię pracy na rzecz innowacji i zrównoważonego rozwoju w całej globalnej sieci kurierskiej”, zauważa Mike Ducker, prezes i dyrektor generalny FedEx Freight. „Nasza inwestycja w te ciężarówki jest elementem zobowiązania do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia naszego wpływu na środowisko”, dodał przedstawiciel firmy.

Od 2008 roku FedEx zaoszczędziła ponad 158 milionów galonów paliwa samochodowego, zastępując tradycyjne pojazdy modelami o większej wydajności oraz rozszerzając swoją flotę o elektryczne samochody oraz hybrydy. Celem firmy jest zwiększenie wydajności transportu samochodowego o 50% do 2025 roku. Poniższa grafika przestawia osiągnięte cele firmy w 2016 roku. FedEx z roku na rok stara się redukować emisję zanieczyszczeń.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Elon Musk gwarantuje, że modele ciężarówek Tesla Semi zapewniają nie tylko same wrażenia kierowcom podczas podróży, ale gwarantują większe bezpieczeństwo i znaczne obniżenie kosztów procesu logistycznego. Tesla Semi wyposażona jest w zaawansowane technologie, kamery surround oraz wiele czujników, które np. automatycznie wykrywają obiekty na drodze. Dodatkowe autopilot wyposażony jest w: funkcję automatycznego hamowania awaryjnego, automatycznego utrzymywania pasa ruchu oraz ostrzegania przed zjazdem z pasa ruchu. Tesla gwarantuje 50% obniżenie kosztów w porównaniu do użytkowania tradycyjnych pojazdów ciężarowych napędzanych paliwami konwencjonalnymi.

Nie jest to pierwszy przypadek planów wykorzystania ciężarówek marki Tesla w branży logistycznej i kurierskiej. Międzynarodowy koncern logistyczny DHL Supply Chain jest jedną z pierwszych firm, które będą użytkowały elektryczne ciężarówki Tesla Semi. 10 pojazdów Elona Muska zasili flotę koncernu już w 2019 roku. Więcej informacji w tekście: DHL: Tesla Semi pozwoli zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów.

Źródło: FedEx