Fotowoltaika jeszcze taniej z Columbus Energy

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować znaczący spadek kosztów inwestycji w elektrownie fotowoltaiczne. Na świecie jest to efekt spadku cen komponentów, lepszej konfiguracji urządzeń oraz coraz większej konkurencyjności na rynku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jesień br. przyniosła też korzystne zmiany dla klientów Columbus Energy. Lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych również wprowadza obniżki cen.

Zdecydowaliśmy się na zmianę polityki cenowej ze względu na to, że jest bardzo duży popyt i możemy powoli zmieniać strategię operacyjną z wysokiej marży na masową sprzedaż. Oferta jaką kierujemy do klientów indywidualnych, dla instalacji dachowych do 40 paneli nie przekroczy 5900 zł brutto / kWp. Czyli mała instalacja 2,6 kWp składająca się z 10 paneli fotowoltaicznych kosztuje za gotówkę tylko 14 900 zł brutto – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Dla klientów, którzy chcą zamontować instalację fotowoltaiczną, a nie chcą inwestować swojej gotówki Columbus Energy proponuje instalację w Abonamencie. 15 letnia umowa na instalację 2,6 kWp zaczyna się od 119 zł miesięcznie brutto. Columbus Energy obniżyła ceny pozostałych 2 abonamentów, gdzie 3,9 kWp kosztuje 169 zł, a 6 kWp tylko 259 zł miesięcznie.

Ta jakość w tej cenie to rzeczywiście zmiana znacząca. Sprzedajemy instalację po 5900 zł brutto i finansujemy ją klientowi z naszych środków. Koszt finansowania jest mniejszy niż 8% rocznie RRSO dla większości abonamentów.  Dzięki temu mamy szansę zrealizować strategię w latach 2017-2020 – dodaje Dawid Zieliński.

Przewagą Columbus Energy S.A. niezmiennie jest wiele udogodnień dla Klienta w treści przejrzystej umowy Abonamentów na Słońce; warto wymienić tutaj możliwość spłaty abonamentu w każdym momencie jego trwania (w wysokości kapitału do spłaty wg harmonogramu opłat).

Columbus Energy SA jest notowana na NewConnect GPW i zamierza przenieść notowania na Rynek Regulowany w najbliższym czasie.