Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fotowoltaika Kielce – odkryj zalety czerpania energii ze słońca!

Fotowoltaika Kielce – odkryj zalety czerpania energii ze słońca!

Fotowoltaika dzięki swojej opłacalności zyskuje coraz więcej zwolenników w całej Polsce. Instalacja fotowoltaiczna szyta na miarę potrzeb Klienta przyciąga także wielu fanów w województwie świętokrzyskim i w jego stolicy – Kielcach. Dzięki odpowiedniemu i wnikliwemu audytowi energetycznemu oraz pomocy eksperta, fotowoltaika potrafi zredukować rachunki za prąd nawet o 90%.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Kielce – położenie

Kielce to malownicze miasto położone w Górach Świętokrzyskich, które stanowi regionalne centrum gospodarcze, naukowe, kulturalne oraz targowe. Stolica województwa świętokrzyskiego położona jest w najstarszych geologicznie górach naszego kraju. Charakterystyczne dla kieleckiego krajobrazu Gór Świętokrzyskich są strome stoki i głęboko wycięte doliny oraz skałki ostańcowe. Góry Świętokrzyskie są gęsto porośnięte lasami jodłowymi i bukowymi. Kielce mogą pochwalić się nie tylko bogatą tradycją i unikalnymi zabytkami, ale także niespotykaną nigdzie indziej przyrodą i naturą. Na terenie Kielc znajduje się wiele rezerwatów przyrody z bogatą florą i wyjątkową dziewiczą naturą. Co ciekawe Targi Kielce organizujące rocznie ponad 700 konferencji i 70 wystaw są wiceliderem rynku targowego w Polsce. Naukowcy i geolodzy często nazywają stolicę województwa świętokrzyskiego „największym muzeum geologii pod gołym niebem”.

Kielce – ochrona przyrody i ekologia

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska czy Liga Ochrony przyrody w Kielcach aktywnie dbają o edukację ekologiczną, ochronę środowiska czy budowanie bliskich relacji mieszkańców i turystów z przyrodą. Wiele organizacji działających w Kielcach i całym województwie świętokrzyskim działa na rzecz różnorodności biologicznej, ekosystemów, czystego powietrza i środowiska naturalnego.
Jak każdy kielczanin i kielczanka mogą pozytywnie wpłynąć na środowisko i przyczynić się do ochrony wyjątkowego obszaru przyrody, na którym mieszkają? Odpowiedź jest prosta – odnawialne źródła energii.

Kielce fotowoltaika – czy inwestycja w OZE się opłaca?

Odnawialne źródła energii zyskują na popularności w całej Polsce. Najczęściej wybieranym przez Polaków OZE jest fotowoltaika i energia ze słońca. Własna elektrownia słoneczna to ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla wyczerpujących się paliw kopalnych, takich jak węgiel kamienny, węgiel brunatny czy gaz ziemny. Fotowoltaika pozytywnie wpływa na środowisko naturalne i powietrze, ponieważ jest bezemisyjna. Oszczędności na rachunkach za prąd po montażu fotowoltaiki generowane są automatycznie. Przy korzystaniu z energii słonecznej prąd jest darmowy, a na rachunku pozostają jedynie stałe opłaty dystrybucyjne za korzystanie z sieci energetycznej.

Kielce leżą na terenie gdzie średnie roczne nasłonecznienie wynosi aż 1100 kWh/m2. Bardzo dobre warunki na kielecczyźnie powodują, że efektywność instalacji fotowoltaicznej jest wysoka. Fotowoltaika działa zawsze wtedy, gdy jest jasno a panele produkują energię przez cały rok. Instalacja fotowoltaiczna dopasowana indywidualnie do potrzeb domu czy gospodarstwa domowego w Kielcach może zredukować rachunki za energię do minimum generując znaczne oszczędności. Dzięki panelom fotowoltaicznym każdy mieszkaniec Kielc może być eko i zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Fotowoltaika to także niezależność energetyczna, dzięki instalacji fotowoltaicznej podwyżki cen prądu nie będą Cię dotyczyły, a Twoja instalacja będzie działała przez minimum 30 lat. Fotowoltaika to opłacalna, ekologiczna i ekonomiczna inwestycja na lata.

Instalacja Pana Witolda z Borzymowa w województwie świętokrzyskim produkuje już darmowy prąd ze słońca. fotowoltaika zapewniła Panu Witoldowi niezależność energetyczną, niskie rachunki za prąd oraz ochronę przed podwyżkami cen prądu na lata.

fotowoltaika kielce

Pan Zbigniew z Jacentowa razem z rodziną postawił na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu garażu. Dzięki ekspertowi Columbus instalacja Pana Zbigniewa jest dostosowana do zapotrzebowania energetycznego domu i jego rachunki obniżyły się do minimum.

fotowoltaika w kielcach
instalacje fotowoltaiczne kielce

Fotowoltaika Kielce – panele fotowoltaiczne na dachu parafii

Kielecka parafia zainwestowała w instalację fotowoltaiczną. Na dachu budynku przy Parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach pojawiły się panele fotowoltaiczne produkujące czystą i zieloną energię ze słońca. Co kielecka parafia zyskała inwestując w fotowoltaikę? Oszczędność, niezależność energetyczną i ekologię. Dzięki fotowoltaice parafia w Kielcach nie zanieczyszcza środowiska, a źródło energii, z którego korzysta jest zrównoważone i czyste. Panele fotowoltaiczne są trwałe i wytrzymałe a energia ze słońca darmowa i ogólnodostępna. Biorąc pod uwagę szybko rosnące ceny prądu i wzrastające zapotrzebowanie energetyczne parafia ps. Ducha Świętego w Kielcach poczyniła znakomitą inwestycję, która przyczyni się nie tylko do znacznych oszczędności, ale wpłynie także pozytywnie na środowisko.

fotowoltaika kielce

fot. materiały partnera

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.