Francuscy prosumenci są zwolnieni z podatku od końcowego zużycia energii elektrycznej

Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyeliminowało niejasność w kodeksie podatkowym. Francuzi nie podlegają podatkowi od własnego zużycia energii słonecznej – nawet w przypadku instalacji fotowoltaicznych wynajmowanych lub dzierżawionych. Zmiany ustawodawcze pozwalają deweloperom energii odnawialnej na wprowadzenie innowacji w swoich modelach biznesowych.

Zwolnienie z tego podatku, wynoszące 22,5 euro za MWh, w dużym stopniu determinuje rentowność instalacji fotowoltaicznych w domach prywatnych, przedsiębiorstwach i na terenach przemysłowych we Francji. Richard Loyen, delegat generalny Francuskiego Stowarzyszenia Słonecznego Enerplan, uważa, że: “kiedy produkujesz energię słoneczną w cenie 70-80 MWh, TICFE jest decydującym czynnikiem konkurencyjności projektu”.

Według Enerplanu, ta przejrzystość pozwala francuskiemu sektorowi fotowoltaicznemu na zabezpieczenie innowacyjnych biznesplanów. – Wyjaśnienie ram podatkowych pozwala dziś profesjonalistom proponować nowe oferty handlowe, mając pewność, że ich klienci nie będą musieli płacić podatków od energii słonecznej – powiedział Loyen. – Wcześniej, istniały obawy, że w przypadku, gdy obiekt należał do osoby trzeciej, konsument będzie zadłużony z tytułu TICFE.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Futurystyczne hotele dla owadów stanęły na Polu Mokotowskim w Warszawie

Gdy mówi się o stylowych domkach dla zwierząt, często jest to przerost formy nad treścią. Nowoczesny design często nie ma nic wspólnego z praktycznością (chociażby w przypadku wielu budek lęgowych). Na szczęście zdarzają się również udane projekty. Do takich można zaliczyć hotele dla pożytecznych owadów, które postawiono na Polu Mokotowskim w Warszawie.