Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Gdzie nocować z psem?

Gdzie nocować z psem?

W kolejnej części cyklu “Wakacje z psem” przyglądamy się miejscom, w które możemy zabrać psa na noc oraz rozwiązaniom, które mogą być korzystnym wyjściem w sytuacji, kiedy nie zabieramy naszego pupila ze sobą na wakacje. 

Reklama

Campingi lubią psy

W Polsce żyje około 7 milionów psów. Nic dziwnego, że wiele miejsc staje się coraz bardziej przyjaznymi dla naszych czworonogów. Nie musimy się więc martwić o to, czy piesek może spać z nami na większości europejskich campingów – tam zazwyczaj jest mile widziany, choć powinien być pod stałą opieką właściciela. Letnie festiwale kulturalno-muzyczne także witają psy z otwartymi ramionami, ale zastrzegają, że należy sprzątać po psie i kontrolować jego interakcje z ludźmi i innymi zwierzętami. Nie ma wątpliwości, że “spanie na dziko” nie wymaga niczyjej zgody, którą musimy otrzymać w prywatnych obiektach. Sprawdź, gdzie można wejść z psem w Polsce.

Nocleg z psem w apartamencie i hotelu

Zazwyczaj na stronach internetowych – takich jak wyszukiwarki noclegów, widnieje informacja dotycząca nocowania psów w obiekcie. W witrynie szukajmy frazy “zwierzęta domowe są akceptowane” lub “miejsce przyjazne psom”. Opłata za psa jest ustalana według właściciela obiektu i w każdym miejscu może być znacząco różna. Często nie wydamy ani grosza, a w innym wypadku możemy zapłacić od 10 do 50 zł za dobę w zależności np. od wielkości psa.

Wakacje z psem – co robić, jeśli pies nie może jechać? 

A co jeśli nie możesz wziąć ze sobą psa na wakacje? Po pierwsze rozglądnij się za odpowiedzialną opieką w miejscu zamieszkania psa. Jeśli pies jeździł już w zaufane miejsce i poznał opiekuna, może z nim na ciebie zaczekać. Nie do końca sprawdza się zostawianie psa z całkiem obcą osobą na nieznanym mu terenie. Jednak istnieją dedykowane psom hotele i firmy, które oferują zajęcie się naszym pupilem w wakacje.

Dog sitter, czyli opiekun psa

Jeśli twój pies czuje się komfortowo u siebie w domu, a nikt z twoich bliskich nie może się nim tymczasowo zaopiekować, to dobrym rozwiązaniem będzie pomoc dog sittera. Opiekun zwierząt może zająć się naszym psem na dwa sposoby. Po pierwsze może przychodzić kilka razy w ciągu dnia, karmić zwierzę i wyprowadzać je na spacery. Jeżeli jednak zwierzak potrzebuje towarzystwa na dłuższą chwilę – a to może być nieuniknione, jeśli tęskni za właścicielem i jest przywiązany do ludzi – pet sitter może spędzić z nim więcej czasu. Można wybrać konkretną usługę: spacer z psem, opiekę godzinową lub nocowanie z psem we własnym domu. Jeżeli skorzystamy z tych usług, wówczas podpisuje się umowę określającą ramy bezpieczeństwa. Cennik jest zawsze indywidualny dla danej firmy, ale pamiętajmy, że wynajęcie osoby prywatnej (np. z ogłoszenia), będzie kosztować znacznie mniej niż wynajęcie firmy.

Hotele dla psów

Hotele dla psów i kotów udostępniają zazwyczaj boksy i ogród dla przywiezionych tu zwierzaków. W zależności od usytuowania hotelu obszar ogrodu może być znacząco różny. W takim miejscu możemy liczyć na karmienie zwierzaka według naszych wytycznych, wykonanie niezbędnych zabiegów higienicznych, podanie leków, a także odebranie lub odwiezienie pupila. 

Plusy i minusy pobytu psa w hotelu

Pobyt w hotelu daje nam po pierwsze, możliwość wyjazdu tam, gdzie nie ma możliwości zabrania psa. Dodatkowo  dzięki takiemu pobytowi piesek ma okazję pobyć z innymi zwierzętami i się z nimi pobawić. Takie miejsca oferują często także szkolenie dla psów. Doba hotelowa dla psiaków waha się od 30 do 60 zł za małego pieska oraz od 40 do 90 zł za średniego i dużego psa. 

Czy zostawienie psa w hotelu to dobry pomysł? Właściciel sam musi zdecydować, czy miejsce, które zamierza odwiedzić, nie jest dobre także dla psa. Zazwyczaj największym problemem jest nasza niepewność dotycząca tego, czy psiak będzie tęsknił oraz to, czy nie będzie stresował się w obcym miejscu.

źródło: piesnaurlopie.pl, petsitterkrakow.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.