W gminie Mirów powstają instalacje OZE na obiektach użyteczności publicznej

Szczeciński zakład wodociągów buduje farmę PV

W gminie Mirów realizowany jest projekt Termodynamizacja i zastosowanie odnawialnych źródeł energii na obiektach użyteczności publicznej. Przedsięwzięcie zakłada powstanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, takich jak miejscowy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zbijowie Małym oraz wiejska świetlica połączona z remizą OSP w Bieszkowie Górnym.

W Zbijowie wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja -–docieplenie ścian zewnętrznych i stropu oraz wymiana okien, drzwi i systemu grzewczego. Wykorzystamy odnawialne źródła energii (pompy ciepła i ogniwa fotowoltaiczne). Takie same urządzenia zostaną zamontowane w budynku w Bieszkowie Górnym” – mówi Burmistrz Mirowa Artur Siwiorek.

Na ten moment w obu miejscowościach montaż instalacji fotowoltaicznej znajduje się w końcowej fazie. Koszt prac, dzięki którym modernizacji ulegnie zespół szkolno-przedszkolny oraz remiza, opiewa na kwotę 1,1 miliona złotych. Gmina nie pokrywa finansowo całego projektu, bowiem pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości osiemdziesięciu procent poniesionych wydatków. Poczynione inwestycje wpłyną na zmniejszenie ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery, a także na zużycie energii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

PSL nie chce czasu zimowego

Następny artykuł

Perowskity w kształcie plastra miodu przyszłością fotowoltaiki?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,