Gorące nowości na rynku elektromobilności

Gorące nowości na rynku elektromobilności

Elektromobilność to jedno z haseł towarzyszących transformacji energetycznej całego świata. Przyglądamy się, które firmy i jakie pojazdy cieszą się uznaniem kierowców i inwestorów. W bogatej ofercie samochodów zeroemisyjnych każdy odnajdzie swój typ.

Przyszłość elektryków

Dane opublikowane w poniedziałek przez Międzynarodową Agencję Energetyczną sugerują, że na całym świecie redukcja emisji z pojazdów elektrycznych w 2020 roku została zrównoważona wzrostem emisji spowodowanym przejściem na SUV-y. 

Znane marki i Marvel

Ford Mustang Mach-E, rocznik 2021 posiada system, który pozwala w bardzo szybkim czasie naładować samochód. Hyundai Ioniq Plug-In Hybrid cieszy się popularnością z uwagi na wysoką efektywność i wydajność – wyższą od tej, którą obiecywał producent. W Kaliforni z kolei pojawiła się nowa kampania Veloz EV z udziałem Hulka, czyli Marka Ruffalo i grona innych filmowych superbohaterów. Jak podaje portal Green Car Reports, w Kaliforni do 2035 roku 100% sprzedawanych samochodów osobowych i ciężarowych będzie w pełni elektrycznych. 

Luksus

Porsche, które nadal pozostaje dla wielu symbolem luksusu i prestiżu, ujawniło nową wersję modelu bazowego Taycana z napędem na tylne koła. Model ma kosztować o 3000 dolarów więcej, niż Tesla Model S w przypadku osób, które skorzystają z ulgi podatkowej i dofinansowania na pojazdy elektryczne. Mercedes-Benz EQA to całkowicie elektryczny odpowiednik Mercedes GLA. Hatchback to propozycja dla wielbicieli marki z trójramiennym logo.

źródło: Porsche

Kia zapowiedziała enigmatyczną linię swoich pierwszych kilku samodzielnych pojazdów elektrycznych. Są one częścią aktywnego programu, stworzenia 11 nowych modeli elektrycznych do 2025 roku. 

Tajemnicza linia aut KIA, źródło: KIA

Hippie

Nissan zachęca wszystkich tych, którzy kochają wolność i podróżowanie. Współcześni nomadzi mogą skusić się na nowy pojazd Winter Camper. Van budzi emocje i zachęca wielbicieli furgonetek elektrycznych.

Volkswagen ID.4 rocznik 2021 jest przykuwającym uwagę, elektrycznym i nowoczesnym SUV-em. ID Buzz Cargo oferuje pełen zestaw funkcji dla utrzymania optymalnej temperatury w pojeździe o każdej porze roku. Pojazdy nie zawierają pompy ciepła, ale mają w efektywny sposób dawać użytkownikom komfort cieplny, oszczędzając przy tym baterię.

Analitycy podają, że Volkswagen zastosował radykalnie nowe podejście w projekcie pojazdu ID Buzz Cargo, który pojawi się na niemieckim rynku w 2022 roku i później wejdzie na rynek amerykański. Gratka dla fanów stylu Volkswagenów spod znaku litery “T” i oczywiście elektromobilności.

Volkswagen ID Buzz Cargo, źródło: autorevolution.com

Izraelska firma StoreDot od lat kusi kierowców obietnicami o pięciominutowym ładowaniu pojazdu, a w tym tygodniu ogłosiła produkcję próbnych ogniw z wykorzystaniem tej technologii.

źródło: Green Car Reports