Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Gorące nowości na rynku elektromobilności

volkswagen

Gorące nowości na rynku elektromobilności

Elektromobilność to jedno z haseł towarzyszących transformacji energetycznej całego świata. Przyglądamy się, które firmy i jakie pojazdy cieszą się uznaniem kierowców i inwestorów. W bogatej ofercie samochodów zeroemisyjnych każdy odnajdzie swój typ.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Przyszłość elektryków

Dane opublikowane w poniedziałek przez Międzynarodową Agencję Energetyczną sugerują, że na całym świecie redukcja emisji z pojazdów elektrycznych w 2020 roku została zrównoważona wzrostem emisji spowodowanym przejściem na SUV-y. 

Znane marki i Marvel

Ford Mustang Mach-E, rocznik 2021 posiada system, który pozwala w bardzo szybkim czasie naładować samochód. Hyundai Ioniq Plug-In Hybrid cieszy się popularnością z uwagi na wysoką efektywność i wydajność – wyższą od tej, którą obiecywał producent. W Kaliforni z kolei pojawiła się nowa kampania Veloz EV z udziałem Hulka, czyli Marka Ruffalo i grona innych filmowych superbohaterów. Jak podaje portal Green Car Reports, w Kaliforni do 2035 roku 100% sprzedawanych samochodów osobowych i ciężarowych będzie w pełni elektrycznych. 

Luksus

Porsche, które nadal pozostaje dla wielu symbolem luksusu i prestiżu, ujawniło nową wersję modelu bazowego Taycana z napędem na tylne koła. Model ma kosztować o 3000 dolarów więcej, niż Tesla Model S w przypadku osób, które skorzystają z ulgi podatkowej i dofinansowania na pojazdy elektryczne. Mercedes-Benz EQA to całkowicie elektryczny odpowiednik Mercedes GLA. Hatchback to propozycja dla wielbicieli marki z trójramiennym logo.

Ud37W71QghZ4Q7jrSi4bUi
źródło: Porsche

Kia zapowiedziała enigmatyczną linię swoich pierwszych kilku samodzielnych pojazdów elektrycznych. Są one częścią aktywnego programu, stworzenia 11 nowych modeli elektrycznych do 2025 roku. 

EfRkQ8BvyxBAW0YzGSgLRDpuhrAN K0aeJpQmus5v3qUKZzwb iTZwV3Ou54 jqixcc WSPPwrIdCe7Xn7HHdIEYxTCPgAn0cznHN0O Z8eFOqzhIfVG2N5RF HHniPbTi s8W49
Tajemnicza linia aut KIA, źródło: KIA

Hippie

Nissan zachęca wszystkich tych, którzy kochają wolność i podróżowanie. Współcześni nomadzi mogą skusić się na nowy pojazd Winter Camper. Van budzi emocje i zachęca wielbicieli furgonetek elektrycznych.

Volkswagen ID.4 rocznik 2021 jest przykuwającym uwagę, elektrycznym i nowoczesnym SUV-em. ID Buzz Cargo oferuje pełen zestaw funkcji dla utrzymania optymalnej temperatury w pojeździe o każdej porze roku. Pojazdy nie zawierają pompy ciepła, ale mają w efektywny sposób dawać użytkownikom komfort cieplny, oszczędzając przy tym baterię.

Analitycy podają, że Volkswagen zastosował radykalnie nowe podejście w projekcie pojazdu ID Buzz Cargo, który pojawi się na niemieckim rynku w 2022 roku i później wejdzie na rynek amerykański. Gratka dla fanów stylu Volkswagenów spod znaku litery “T” i oczywiście elektromobilności.

YffmtuowstNTnib okzE n9Cc6x rBP wHHGyGI8 gyebaD3u6y6i0x sGLx zIozqOB
Volkswagen ID Buzz Cargo, źródło: autorevolution.com

Izraelska firma StoreDot od lat kusi kierowców obietnicami o pięciominutowym ładowaniu pojazdu, a w tym tygodniu ogłosiła produkcję próbnych ogniw z wykorzystaniem tej technologii.

źródło: Green Car Reports

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.