Grzegorz Schetyna zapowiada rezygnację z węgla

Podczas prezentacji założeń programowych Koalicji Obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami przewodniczący PO zadeklarował powolną rezygnację z węgla.

Koalicja Europejska ma w planach zredukowanie zanieczyszczenia powietrza do “poziomu w pełni bezpiecznego dla zdrowia”. Lider PO stwierdził, że będzie to możliwe dzięki wymianie pieców z dopłatą oraz nowemu podejściu do energetyki.

Zobowiązujemy się do 2030 r. wyeliminować węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 r. w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 r. w energetyce – zadeklarował. Ponadto, Koalicja Obywatelska zamierza promować rozwój energetyki rozproszonej, która opiera się na odnawialnych źródłach energii. Program zakłada m.in. zwolnienie z podatku dla inwestorów i przeniesienie decyzyjności w zakresie budowy instalacji OZE na poziom lokalny.

Fot: Twitter Platforma_org

2 comments
  1. Koszt tych obietnic przekracza grubo bilion złotych. Trzy roczne budżety RP. Nikt nie pyta skąd na to pieniądze?

  2. zaprzestanie finansowania kościoła, brak dofinansowania do kopalni i innych paliw kopalnych. wyższe podatki za emisję co2

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wietnamskie słomki z trawy. Czy zastąpią plastik?

Jedna z wietnamskich firm wpadła na genialny pomysł produkcji słomek z trawy o nazwie turzyca, która rośnie w dolinie Mekongu. Trawa ma sztywną strukturę, trzeba ją przyciąć i wyczyścić w środku. Można ją produkować na dwa sposoby. Pierwszy polega po prostu na czyszczeniu i owinięciu w liście bananowca. Drugi zapewnia bardziej trwałą konstrukcję poprzez obróbkę termiczną i palenie w piecu. Wówczas słomka przetrwa nawet 10 dni.