Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Sportowcy będą spali na tekturowych łóżkach

Organizatorzy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich stawiają na ekologię. Łóżka, z których będą korzystali sportowcy zostaną wykonane z tektury – po zakończeniu imprezy trafią do recyklingu. 

Organizatorzy letnich Igrzysk olimpijskich, które rozpoczną się 24 lipca 2020 roku, po raz kolejny pokazują swoje proekologiczne podejście. W ubiegłym roku poinformowali, że medale, którymi nagradzani będą sportowcy zostaną wykonane z elektrośmieci. W tym celu zebrali 6,2 mln drobnych urządzeń i smartfonów, z których japońscy inżynierowie odzyskali 32 kg złota, 3500 kg srebra i 2200 kg brązu.

Teraz organizatorzy poinformowali, że mieszkania przygotowane dla sportowców będą wyposażone w łóżka, których ramy zostaną wykonane z tektury. Dyrektor generalny wioski olimpijskiej, Takashi Kitajima, deklaruje, że są w stanie udźwignąć 200 kilogramów, a ich długość wynosi 211 cm. Według zapewnień łóżka są komfortowe i w pełni przystosowane do potrzeb uczestników tegorocznych zmagań olimpijskich.

Amerykańska agencja prasowa Associated Press podaje natomiast, że po zakończonej imprezie, meble w całości zostaną poddane recyklingowi. Z kartonowych ram powstaną kolejne papierowe przedmioty, a z materaców, które wykonano z polietylenowego włókna – przedmioty z tworzyw sztucznych.