IKEA zainwestuje w elektryczną infrastrukturę?

Pod koniec kwietnia br. IKEA wprowadziła do swojej oferty panele fotowoltaiczne, które polscy konsumenci mogą zakupić wraz z usługą montażu. Szwedzka firma już od wielu lat angażuje się w projekty, mające na celu rozpropagowanie zielonej energii wśród swoich klientów. IKEA swoimi decyzjami udowadnia, że troska o środowisko naturalne jest dla niej ważna, co potwierdziło się również podczas Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku.

Tam właśnie Pia Heidenmark-Cook, kierowniczka ds. zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa IKEA, poinformowała o planach swojej firmy względem elektryfikacji własnej infrastruktury transportowej. IKEA chce bowiem zrewolucjonizować swój transport w 30 różnych krajach.

Inicjatywa dotyczy naszych własnych pojazdów w domach towarowych oraz biurach, ale obejmuje również naszych partnerów, którzy dbają o nasze dostawy do domu. Ponadto wszystkie sklepy IKEA zostaną wyposażone w ładowarki do samochodów elektrycznych, aby zachęcić zarówno pracowników, jak i klientów do przejścia na pojazdy elektryczne – powiedziała Heidenmark-Cook i dodała, że IKEA rozważa zarówno inwestowanie w firmy, które promują przejście na samochody elektryczne, jak i nawiązanie z nimi długoterminowej współpracy.

Cel postawiony sobie przez szwedzką firmę będzie z pewnością trudny do realizacji, jednak warto zauważyć, że IKEA nie podała ram czasowych, w których taka zmiana miałaby się dokonać. W perspektywie długoterminowej niczego wszak nie można wykluczyć.