Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Indie: wkrótce zamknie się tu 60-70 elektrowni

riksza

Indie: wkrótce zamknie się tu 60-70 elektrowni

Indyjski Minister Środowiska, Lasów i Zmian Klimatycznych Prakash Javadekar ogłosił, że w ciągu najbliższych dwóch lat w Indiach zostanie zamkniętych 60-70 elektrowni, które znacznie zanieczyszczają ogromne obszary kraju.

BANER MOBILEB1
Reklama

Kroki podjęte przez indyjski rząd mają rozwiązać realne problemy zanieczyszczenia środowiska. Pomimo otoczenia monumentalnych gór, indyjskie miasta wciąż walczą z problemem wysokiej emisji gazów cieplarnianych. W Indiach żyje około 1,353 miliarda ludzi i jest to jedno z najbardziej zaludnionych państw na świecie.

Walka o czyste powietrze

Prakash Javadekar ogłosił w mediach społecznościowych, że sukcesywnie będzie zamykać trujące środowisko elektrownie. Niektóre, na przykład elektrownie w Delhi, jak powiedział, zostały już zamknięte. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Minister wspomniał o głównych elementach, które przyczyniają się do takiego poziomu zanieczyszczeń w Indiach. Wymienił emisję spalin pochodzącą z ruchu drogowego, przemysł, kurz oraz pył, wypalanie traw, odpadów i trujących śmieci, a także inne czynniki geograficzne i klimatyczne (pożary). Rząd chce wprowadzić zmiany, postuluje za propagowaniem zielonych paliw, które mogą zmniejszyć ilość zanieczyszczeń nawet do 60%.

Minister Javadekar wspomniał też, jak ważna jest eliminacja zanieczyszczeń w stolicy, New Delhi:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Aby wspomóc ochronę środowiska, warto wybrać transport publiczny apelował.W 2014 roku metrem podróżowało 250.000-300.000 mieszkańców New Delhi. Dzisiaj jest ich dwa razy więcej. To wielkie osiągnięcie, dlatego zwiększamy jeszcze bardziej częstotliwość jazdy metra oraz wprowadzamy e-busy – dodał minister.

Indie od 2015 roku monitorują stan środowiska w wielu rejonach dzięki Narodowemu Indeksowi Jakości Powietrza. Minister twierdzi, że od kilku lat stan powietrza się poprawił:

Z 250 dni złej jakości powietrza, spadliśmy do 180. Kiedy wieje silny wiatr problem zanieczyszczenia zmniejsza się. – powiedział. 

Indie, według WHO są jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc świata, a aż 95% mieszkańców kraju oddycha brudnym i trującym powietrzem. W tym regionie Azji ludzie umierają przedwcześnie. Powód? Łatwo można wywnioskować.

O globalnym problemie związanym ze zmianami klimatycznymi wiele lat temu mówił sam Dalajlama. Indie zmagały się od wieków z problemem kolonializmu.

Źródło: econews.au

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.