Innowacyjny zestaw hybrydowy Wind/Solar

Szybki rozwój branży związanej z odnawialnymi źródłami energii sprawia, że na rynku pojawiają się kolejne produkty wykorzystujące powyższą technologię do celów przemysłowych oraz indywidualnych. Jednym z nich jest zestaw hybrydowy Wind/Solar, a o specyfikacji technicznej oraz zaletach tego zestawu opowiedzieli przedstawiciele jego producenta, gdańskiej firmy Biall sp. z o.o.

„Zestaw hybrydowy Wind/Solar składa się z generatora wiatrowego o pionowej osi oraz paneli fotowoltaicznych. Zestaw ten posiada 400 W na wyjściu, jest to kompletny zestaw, zbudowany z naszych komponentów, które są dostępne na naszej stronie internetowej. W skład zestawu wchodzi akumulator, przetwornica oraz kontroler, dzięki czemu mamy kompletny zestaw do zasilania energią odnawialną”, powiedzieli reprezentanci firmy.

W skład tego urządzenia wchodzi wykonany z rury stalowej, ocynkowany ogniowo maszt o długości 1,85 m, który stanowi podstawę całej konstrukcji. Na nim właśnie umieszczony jest generator wiatrowy. Poniżej znajdują się dwa panele fotowoltaiczne. Elementy, takie jak: akumulator AGM, kontroler hybrydowy z wyświetlaczem LED, przetwornica DC/AC oraz dodatkowe wyposażenie, znajdują się w specjalnej zamykanej skrzynce rozdzielczej wykonanej z poliwęglanu, która jest odporna na warunki atmosferyczne. Dodatkowymi w skład zestawu hybrydowego wchodzą: miernik mocy i energii, gniazda sieciowe, zabezpieczenia elektryczne oraz gniazdo USB.

„Zestaw można dowolnie modyfikować, możemy zastosować panele o innej mocy, natomiast sama turbina wiatrowa jest nowoczesnym rozwiązaniem typu maglev. To jest coraz częściej spotykane rozwiązanie, my już mamy je w swojej ofercie. Turbina wiatrowa występuje w dwóch wariantach: jest to wariant 200 W oraz 300 W. Panele, które możemy zastosować mają 50 W, ale istnieje też możliwość rozbudowania systemu o dwa panele 100 W. Ograniczeniem jest tutaj kontroler, który potrafi tylko obsłużyć 400 W ze źródeł odnawialnej energii”, podkreślili pracownicy spółki Biall.

Zestaw hybrydowy Wind/Solar za sprawą połączenia korzystania z technologii fotowoltaicznej oraz generatora wiatrowego o pionowej osi stanowi świetne źródło zielonej energii.