Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jadalne talerze w schroniskach turystycznych w Beskidach

Jadalne talerze w schroniskach turystycznych w Beskidach

Gospodarze schronisk turystycznych w Beskidach postanowili działać w związku z panującą suszą. Dlatego zdecydowali się na zastąpienie tradycyjnych naczyń jadalnymi lub jednorazowymi, które pomogą w ograniczeniu zużycia wody.

Ograniczenie zużycia wody w schroniskach

Bacówka na Hali Rycerzowej, na swoim profilu na Facebooku poinformowała, że wszystkie posiłki wydawane będą w naczyniach jednorazowych, a umywalnie czynne od godziny 17 do 10 rano. Właściciele obniżyli również ceny noclegów o 10 złotych.

word image

Schronisko na Soszowie w Beskidzie Śląskim wybrało najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Wszystkie posiłki wydawane są w jadalnych naczyniach, które powstają z otrąb pszennych. Jest to alternatywa dla plastikowych jednorazówek.

word image 1

Stan suszy występuje we wszystkich województwach

W najbliższych dniach rozpoczną się ogólnopolskie konsultacje dotyczące planowanych działań przeciwko suszy – większość rzek ma niski poziom. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podało, że Polska znajduje się wśród krajów posiadających najmniejsze zasoby wody w Unii Europejskiej.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.