Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak wpływać na ochronę środowiska i klimat? Polsko-Amerykański Most Innowacji

Jak wpływać na ochronę środowiska i klimat? Polsko-Amerykański Most Innowacji

2 dni, ponad 20 sesji i 50 ekspertów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekologii i zmian klimatu. To najważniejsze liczby zbliżającego się Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI). Wydarzenie odbędzie się online 25-26 listopada.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Zrównoważony rozwój, ekologia i zmiany klimatu

PAMI to coroczne wydarzenie dla przedsiębiorców, naukowców i studentów zajmujących się opracowywaniem nowych rozwiązań opartych na unikalnej wiedzy i zaawansowanych technologiach. Tegoroczna edycja koncentruje się na zmianach klimatu i odnawialnych źródłach energii, a także na tworzeniu miejsc pracy opartych na czystej energii i ochronie środowiska. W czasie paneli dyskusyjnych zaproszeni goście porozmawiają o finansowaniu innowacji środowiskowych, lokalnych inicjatywach ekologicznych, technologiach wodorowych czy sile internetu w kreowaniu świadomego konsumpcjonizmu. Podzielą się także swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak wpływać na ochronę środowiska i klimatu na różnych poziomach: prywatnym, lokalnym, krajowym, kontynentalnym i globalnym.

2 dni, ponad 20 sesji i 50 ekspertów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekologii i zmian klimatu.

1

Wśród zaproszonych gości m.in.
– Marcin Lewenstein, Dyrektor ds. Innowacji, InnoEnergy
– Ewa Mazur, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Wodorowej i Innowacji
– Luca Mastropasqua, Senior Research Scientist, University of California
– Alessandro Iacoponi, EU Tech Chamber (EUTECH) IoT Director | Sustainability and Innovation Manager
– Piotr Olkiewicz, ekspert w tematach Sustainability & Smart City
– Paulina Górska, influencerka i eko-blogerka
– Michał Wieczorowski, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką. Politechnika Poznańska
– Justyna Markowicz, Prowadząca podcast Zrównoważony Biznes i facylitatorka metody Design Thinking
– Anna Niemczyk, Instytut Energetyki – Instytut Badawczy

Czy możemy zmieniać świat?

Większość ludzi ma świadomość, że jeśli chcemy dać świat następnemu pokoleniu jako dobre miejsce do życia, wiele rzeczy trzeba zmienić. Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy mogę mieć wpływ na tak wielką rzecz? Jeśli tak, co powinienem zrobić, aby być skutecznym?

Czy wystarczy wprowadzić drobne usprawnienia w moich codziennych czynnościach, takich jak recykling lub używanie żarówek LED? Co mogę zrobić, aby stworzyć w mojej okolicy zieloną „oazę” wykonaną z betonu? Jak wpłynąć na światowych liderów politycznych, aby działali zgodnie z długofalowymi celami?

Event organizowany jest przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ambasadą USA w Warszawie.

Darmowe bilety można pobrać tutaj – klik.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.top500meetup.pl/ oraz w wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com/events/596080178473391

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.