Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Joaquin Phoenix i Rooney Mara mówią: “nie jedz indyka, adoptuj go”

Joaquin Phoenix i Rooney Mara mówią: “nie jedz indyka, adoptuj go”

25 listopada to dzień, w którym Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. Na ich stołach tradycyjnie pojawi się upieczony indyk. Z okazji świąt w USA zostanie zabitych i zjedzonych ponad 68 milionów indyków. Aktorzy Joaquin Phoenix i Rooney Mara zachęcają, aby zamiast jeść indyka symbolicznie go zaadoptować.

BANER MOBILEB1
Reklama

Aktorzy-weganie ratują indyki 

Jeden z najzdolniejszych aktorów współczesnej kinematografii, Joaquin Phoenix to zagorzały obrońca praw zwierząt. Weganin wraz z partnerką i aktorką Rooney Marą apelują do Amerykanów o zmianę nawyków żywieniowych i zakończenie okrucieństwa wobec indyków. 

Para odwiedziła niedawno kalifornijskie sanktuarium Farm Sanctuary i dołączyła do inicjatywy “Adoptuj indyka”. Działania podjęte w ramach projektu mogą uratować życie ptakom, które skazane są często na okrutne traktowanie związane z masową hodowlą.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Aktorzy wydali wspólne oświadczenie:

Indyki to emocjonalne, inteligentne i społeczne zwierzęta. To mrożące krew w żyłach, że ponad 68 milionów indyków zostanie brutalnie zabitych i zjedzonych tylko podczas świątecznych miesięcy.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

I dodali:

Adoptując indyka protestujesz też przeciwko niemoralnemu traktowaniu pracowników w przemyśle zwierzęcym, które ma dominującą rolę w przyspieszaniu kryzysu klimatu. W tym roku, proszę, dołącz do nas w ruchu adopcji indyka i pozostaw go z dala od talerza.

Adoptuj, nie zjadaj!

W ramach programu “Farm Sanctuary Adopt a Turkey” każda osoba może symbolicznie adoptować indyka, wpłacając darowiznę w wysokości 35 dolarów. Pieniądze będą przeznaczone na opiekę nad ocalonymi indykami, ochronę innych uratowanych zwierząt i podnoszenie świadomości na temat ich dobrostanu..

Phoenix, Mara, piosenkarka Billie Eilish wraz z 9 celebrytami chcieliby skierować petycję do prezydenta Bidena, aby w tym roku wysłał uratowane (ułaskawione) indyki do organizacji Farm Sanctuary, zamiast oddawać je na farmy, do ogrodów zoologicznych, czy placówek badawczych.

Video z nagraniem pary: tutaj

image 2
Rooney Mara, fot. Farm Sanctuary/facebook

Jak weganin może przetrwać Święto Dziękczynienia?

Organizacja Farm Sanctuary podaje też kilka wskazówek dla wegan, którym niejednokrotnie trudno jest przetrwać i przejść obojętnie obok nadzianych powidłami ciał indyków. 

“Hej weganie: Czy jesteście gotowi na święta – i świąteczne posiłki?” – pyta Farm Sanctuary. Ekipa proponuje pozbyć się oczekiwań względem rodziny, która nie chce przyjąć zmiany nawyków, szczególnie diety wegańskiej. Nakarm rodzinę popisowym daniem roślinnym, edukuj ludzi w zakresie świadomych wyborów, staraj się doceniać najmniejsze kroki na drodze do zmiany w diecie, nie zadowalaj innych na siłę i nie rezygnuj ze swoich postanowień i wyborów na rzecz krytyki i niezrozumienia innych osób. “Jeśli produkty pochodzenia zwierzęcego cię obrzydzają, jedz gdzie indziej” – radzi Farm Sanctuary. 

źródło i fot.: farmsanctuary.org, people.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.