Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jutro antysmogowa demonstracja w Warszawie

Jutro antysmogowa demonstracja w Warszawie

Zacznij wreszcie walczyć ze smogiem! – pod takim hasłem odbędzie się jutro antysmogowa demonstracja w Warszawie. Miejsce i czas spotkania – pl. Bankowym przed Urzędem Miasta, godzina 10:00 – 11:00.

B1
Reklama
WBS ZACZNIJCIE WALCZYĆ 3

Już jutro (w tę środę, 19.12.) odbędzie się antysmogowa demonstracja organizowana przez aktywistów z Warszawy Bez Smogu, Smoga Wawerskiego, Warszawskiego Alarmu Smogowego oraz Miasto Jest Nasze. Cel to zwrócenie uwagi na nieskuteczne działania władz Warszawy, które nie mają wpływu na poprawę jakości powietrza.
Jakie są postulaty aktywistów?

Reklama

1. Gruntownej zmiana systemu dopłat do wymiany pieców i programu osłonowego na wzór działań Krakowskich, gdzie wymieniono dotychczas ponad 20 000 kotłów na węgiel. W tym samym czasie w Warszawie wymieniono zaledwie ok. 600. W ciągu ostatnich 5 lat liczba kotłów w Krakowie zmalała z ponad 30 000 do ok. 6000. W Warszawie liczba kotłów nie uległa zmianie i wynosi ok. 20 000. Obecnie Warszawa ma ponad trzykrotnie więcej „kopciuchów” niż Kraków.
2. Jak najszybszej likwidacji kotłów i pieców komunalnych (około 1500 szt.)
3. Zaostrzenia procedur kontrolnych Straży Miejskiej. (obecnie średni mandat za spalanie śmieci w Warszawie wynosi 135 zł, natomiast w Rybniku 465 zł.)
4. Wprowadzenia nowych buspasów na ulicach Warszawy. W 2018 w Warszawie odnotowano już ponad 120 dni z przekroczeniem dopuszczalnej jakości powietrza. To wzrost w porównaniu z poprzednimi latami o ok. 40 dni.
5. Ograniczenia i uspokojenia ruchu samochodowego w najbardziej zatłoczonych dzielnicach miasta. (wzrost opłat za parkowanie, rozszerzenie strefy płatnego parkowania).

Jeśli się z nimi zgadzacie, przyjdźcie jutro na Pl. Bankowy przed Urzędem Miasta w Warszawie.
Więcej informacji na temat wydarzenia może uzyskać od: Piotr Siergiej, Warszawa Bez Smogu, 510-069-020, piotr.siergiej1@gmail.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.