Klimat przetrwa prezydenturę Donalda Trumpa

Barbara Hendrics, Minister Środowiska Niemiec przybyła do USA, by zachęcić do dalszego respektowania Porozumienia Paryskiego. Jako cel swojej podróży wybrała Kalifornię – stan znany z proekologicznych rozwiązań w energetyce.

Przemawiając do zgromadzonych na konferencji, która odbyła się 9 czerwca, w bardzo mocnych słowach pokazała swoje niezadowolenie, spowodowane ostatnimi decyzjami Donalda Trumpa. Minister Środowiska powiedziała, że klimat przetrwa dłużej, aniżeli prezydentura Donalda Trumpa, czyli według amerykańskiej konstytucji – maksymalnie 8 lat.

Na konferencji zgromadzonych było wielu senatorów, przedsiębiorców i biznesmenów działających w Kalifornii. Słowa były skierowane głównie do nich, aby w swoich działaniach dążyli do ochrony środowiska poprzez implementowanie odnawialnych źródeł energii.

Wszystkiemu przysłuchiwał się Jerry Brown, od 6 lat jest gubernator stanu Kalifornia. Wyraził on nadzieję, że USA wrócą do globalnego porozumienia odnośnie zmian klimatycznych zawartego w Paryżu.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ukraina: uruchomiono dwie duże farmy wiatrową i słoneczną

Pierwsza z nich, elektrownia słoneczne nazwana “Pokrovskaya SES”, powstała w rejonie Nikopolskim obwodu Dniepropietrowskiego. Jej moc to 240 MW. Składa się na nią przeszło 840 tysięcy paneli fotowoltaicznych, wszystkie produkcji koreańskiej spółki Risen. W materiałach prasowych koncern chwali się, że jest to druga pod względem mocy elektrownia słoneczna w Europie. Przy jej budowie DTEK korzystało z pomocy m.in. Siemensa.

Zmniejszona absorpcja CO2 w lasach deszczowych – czy taki scenariusz jest możliwy?

Drzewa są społecznie postrzegane jako nasz potężny sojusznik zmniejszający emisję dwutlenku węgla. Bywa jednak, że ich rola jest przeceniana, bo szacunki odnoszą się jedynie do liczby i wieku drzew (czy drzewostanu). Tymczasem zdolność absorpcyjna zależy od wielu czynników. Nie jest stała, co pokazują ostatnie badania naukowe dotyczące lasów deszczowych Amazonii.