Klimat przetrwa prezydenturę Donalda Trumpa

Barbara Hendrics, Minister Środowiska Niemiec przybyła do USA, by zachęcić do dalszego respektowania Porozumienia Paryskiego. Jako cel swojej podróży wybrała Kalifornię – stan znany z proekologicznych rozwiązań w energetyce.

Przemawiając do zgromadzonych na konferencji, która odbyła się 9 czerwca, w bardzo mocnych słowach pokazała swoje niezadowolenie, spowodowane ostatnimi decyzjami Donalda Trumpa. Minister Środowiska powiedziała, że klimat przetrwa dłużej, aniżeli prezydentura Donalda Trumpa, czyli według amerykańskiej konstytucji – maksymalnie 8 lat.

Na konferencji zgromadzonych było wielu senatorów, przedsiębiorców i biznesmenów działających w Kalifornii. Słowa były skierowane głównie do nich, aby w swoich działaniach dążyli do ochrony środowiska poprzez implementowanie odnawialnych źródeł energii.

Wszystkiemu przysłuchiwał się Jerry Brown, od 6 lat jest gubernator stanu Kalifornia. Wyraził on nadzieję, że USA wrócą do globalnego porozumienia odnośnie zmian klimatycznych zawartego w Paryżu.