Kolejne inwestycje w OZE w podkarpackich gminach

Szczeciński zakład wodociągów buduje farmę PV

Gmina Lubaczów, Gorzyce, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Horyniec Zdrój oraz Narol podjęły się ważnych inwestycji w energetykę odnawialną, możliwych do zrealizowania dzięki dofinansowaniu na ten cel, uzyskanemu ze środków Unii Europejskiej. Z podjętych działań najbardziej skorzystają ci mieszkańcy gmin, którzy będą mogli doposażyć swoje mieszkania w instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz nowoczesne kotły na biomasę.

Dzięki projektowi, którego wartość opiewa na 15 mln 800 tys. zł (z czego 10 mln zł pochodzi z dofinansowania UE), zostanie zamontowanych 936 instalacji fotowoltaicznych, 135 pomp ciepła oraz 19 kotłów na biomasę – stanie się to w mieszkaniach tych osób, które w odpowiednim terminie złożyły właściwe wnioski, wyrażając tym samym zainteresowanie projektem.

W samej gminie Lubaczów powstanie 185 instalacji fotowoltaicznych oraz 32. pompy ciepła, co jest rezultatem jednoznacznie wskazującym na fakt, że mieszkańcy widzą w odnawialnych źródłach energii szansę na lepsze i bardziej godne bytowanie.

Realizacja wszystkich instalacji ma zostać ukończona do końca września 2018 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zakończył się V Międzynarodowy Kongres Biogospodarki

Następny artykuł

Gmina Radłów już po termomodernizacji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , , , , ,