Komisja Europejska chce kar dla Polski

11 września br. w Luksemburgu odbyło się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dotyczące nieprzestrzeganego przez polskie władze zakazu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Polską stronę reprezentował minister środowiska, Jan Szyszko, który szczegółowo przybliżył jej argumenty. Minister podkreślił, że zalecenia wydane przez TS UE są w Polsce respektowane, mimo że jego zarzuty są uznawane za bezpodstawne.

Podporządkowaliśmy się całkowicie nakazowi wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej i prowadzimy działania tylko tam, gdzie służą zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego – tłumaczył w Luksemburgu Jan Szyszko.

Komisja Europejska jest jednak innego zdania. Według niej, zdjęcia satelitarne wyraźnie wskazują, że polska strona nie mówi całej prawdy. W związku z tym wystąpiła o nałożenie kar okresowych na Polskę za brak podporządkowania się nakazom unijnym.

Dowód jest jednoznaczny. Rzeczpospolita Polska naruszyła postanowienie wiceprezesa Trybunału – zaznaczyła pełnomocniczka KE Katarzyna Hermann.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Elektrociepłownia gazowo-parowa w Płocku niedługo ruszy

Następny artykuł

Solar Squared – rewolucja w budownictwie coraz bliżej?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,