Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kosmiczny pickup Elona Muska z panelami słonecznymi

Kosmiczny pickup Elona Muska z panelami słonecznymi

Tesla Cybertruck, elektryczny pickup Elona Muska od dawna rozpala wyobraźnię. Wyglądem przypomina futurystyczny pojazd z filmów science-fiction. Z najnowszych informacji wynika, że zostanie wyposażony w panele słoneczne i będzie pełnił funkcję kampera.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Wnioski patentowe

Auto ma ujrzeć światło dzienne i trafić do klientów pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku. Tymczasem w internecie pojawiły się wnioski patentowe złożone przez amerykańskiego producenta elektryków. Wynika z nich, że Tesla Cybertruck zyska wiele ciekawych rozwiązań.

Z energią ze słońca

Na początek, panele słoneczne. Wprawdzie nie jest to rozwiązanie nowe, jednak do tej pory, ze względu na niewielki zysk zwiększający zasięg, nie było brane na poważnie. Przedstawiciele Tesli też tak na początku myśleli, ale zdanie zmienili. Panele słoneczne wbudowane w Cybertucka mają zapewnić energię na przejechanie ok. 24 km w ciągu dnia. Niewiele, ale zawsze coś! 

Elektrykiem w siną dal

Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę kolejną ciekawą funkcjonalność auta, która z pewnością ucieszy miłośników podróżowania. Tylna paka posłuży za kuchnię polową lub łóżko, dzięki czemu Tesla Cybertruck zyska funkcję kampera. W przypadku wyprawy w nieznane panele słoneczne wydają się bardzo interesującym rozwiązaniem. 

Pojazd niemal pancerny

W dokumencie patentowym pojawia się także informacja o zastosowaniu szkła pancernego. Ma być podobne do tego, jakie chroni nasze smartfony. To sklejone ze sobą warstwy szyb mają zapewnić znacznie lepszą ochroną niż szyba tradycyjna. 

Siła rozpędu

Przypomnijmy, że elektryczny pickup Tesli został zaprezentowany w drugiej połowie 2019 roku. Wyjątkowy wygląd i osiągi zainteresowały liczne grono. Pomimo sporych rozmiarów i dużej wagi, samochód ma rozpędzać się do pierwszej setki w czasie zaledwie 2,9 sekundy. Maksymalny zasięg ma natomiast wynosić ok. 900 km.

Czy Cybertruck rozejdzie się jak ciepłe bułeczki? Niewykluczone. Podobno Tesla już teraz ma ponad milion zamówień na ten model. 

źródło: electrek.co, tesla.com/cybertruck, tabeltowo.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.