LIDAR-owe pomiary wietrzności u wybrzeży Indii

Konsorcjum Fowind, wchodzące w skład Rady Światowej Energetyki Wiatrowej, rozpoczęło kampanię pomiarową u wybrzeży Indii. W Zatoce Khambhat, niedaleko Gujaratu umieszczony został specjalny morski LIDAR, którego zadaniem jest pomiar wietrzności.

Dane pochodzące z tych pomiarów posłużą indyjskiemu Ministerstwu Energii Odnawialnej do oszacowania potencjału energetycznego dla elektrowni wiatrowych offshore, które mogą znaleźć się w tym rejonie.

LIDAR Fowind opracowany został przez Narodowy Instytut Energii Wiatrowej w Indiach. W instalacji wykorzystano Leospehere Windcude v2, produkowany przez MeteoPole.

„To bardzo ważny pierwszy krok na drodze do stworzenia ekonomicznego przemysłu wiatrowego offshore w Indiach” – powiedzial Steve Sawyer, Sekretarz Generalny Rady Światowej Energetyki Wiatrowej.

Stworzenie planu komercyjnego rozwoju morskich instalacji wiatrowych w Indiach ma zająć około czterech lat. W ramach tych przygotowań prowadzone będą liczne prace badawcze, mające na celu zmierzenie wietrzności w poszczególnych rejonach brzegowych kraju.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Vattenfall uszczegółowił plany dotyczące farmy Vanguard

Następny artykuł

BOŚ Bank przyznał nagrody za działania proekologiczne i prospołeczne

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,