Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Małopolska – fotowoltaika sposobem na smog

Małopolska – fotowoltaika sposobem na smog

Małopolska od lat zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza. Problem występuje nie tylko w sezonie grzewczym, ale i latem kiedy mieszkańcy używają pieców na paliwo stałe do podgrzewania wody. Poprawa stanu środowiska, a w szczególności jakości powietrza jest jednym z głównych priorytetów województwa. W działania włączyli się także mieszkańcy, którzy oprócz wymiany źródeł ogrzewania zaczęli inwestować w fotowoltaikę. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Fotowoltaika Małopolska – od Krakowa, aż do Tatr

Małopolanie dostrzegając rosnący problem zanieczyszczenia powietrza w ich regionie oraz jego szkodliwy wpływ na zdrowie zaczęli inwestować w odnawialne źródła energii. Ze względu na generowanie największych oszczędności, fotowoltaika stała się na tym obszarze wysoce ceniona. Dodatkowo, wyjątkowo korzystne nasłonecznienie regionu sprawia, że fotowoltaika rozwija się tu bardzo dynamicznie. 

W instalacje PV inwestują zarówno mieszkańcy stolicy Małopolski – Krakowa, jak i mieszkańcy rejonów podgórskich. Tym samym, przyjazne przyrodzie instalacje fotowoltaiczne stały się nieodłącznym elementem górskiego krajobrazu. 

fotowoltaika małopolska kraków
Pan Jacek z Krakowa i jego instalacja o mocy 5,22 kWp z widokiem na Wawel.
fotowoltaika małopolska Zawoja
Pan Wiesław z Zawoi oszczędza z instalacją o mocy 4,06 kWp.

Fotowoltaika Małopolska – przedsiębiorcy chcą być eko!

W instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa małopolskiego inwestują zarówno duzi przedsiębiorcy, jak i mniejsze firmy. Ekologiczne rozwiązanie docenił właściciele krakowskiego budynku galerii Silver Square, która oprócz troski o środowisko, włącza się w akcje charytatywne. Oprócz ochrony naturalnego otoczenia, dla firmy ważne są także oszczędności. Fotowoltaika pozwala na częściowe zaspokojenie bieżącego zużycia budynków, a tym samym zmniejszenie rachunków za prąd.

fotowoltaika małopolska silvers quare
Instalacja na Silver Square o mocy 50 kWp.

Również firma zajmująca się usługami optycznymi ze Skały doceniła zalety fotowoltaiki i postawiła na własną instalację produkującą prąd ze słońca.

fotowoltaika małopolska skała

Fotowoltaika na stacji paliw? Jak najbardziej! W Lubczy na wiacie stacji zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 9,90 kWp. Instalacja zasila w energię między innymi latarnie oświetlające teren.

fotowoltaika małopolska stacja paliw

Podobną instalację o mocy 11,7 kWp zainstalowała również firma transportowa z  Wielomoży. Właściciel elektrowni oszczędzając na rachunkach jednocześnie dba o jakość powietrza w swoim regionie. 

fotowoltaika małopolska wielmoża

Fotowoltaika – małopolskie parafie inwestują w instalacje PV

Instalacje fotowoltaiczne mogą służyć każdemu, zarówno osobom fizycznym jak i przedsiębiorcom. W własne elektrownie słoneczne mogą inwestować także gminy czy parafie, w których fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna.

Polskie parafie zużywają rocznie bardzo dużo energii elektrycznej, szacuje się, że rocznie może to być od około 10 MWh do 400 MWh. Instalacje w głównej mierze pokrywają bieżące zapotrzebowanie budynków na prąd. W przypadku wyprodukowania nadwyżek energii, parafie mogą korzystać z systemu opustów i odbierać ją z sieci, w zależności od mocy instalacji w stosunku 1:0,7 lub 1:0,8.  Celem inwestycji kościelnych jest maksymalne wykorzystanie energii na użytek własny, co jest najbardziej korzystne. Potencjał fotowoltaiki doceniły również parafie z Małopolski. 

małopolska fotowoltaika bobowa
Parafia w m. Bobowa – instalacja o mocy 6,21 kWp
fotowoltaika małopolska parafia
Parafia św. Wojciecha w Krakowie – instalacja o mocy 39 kWp
fotowoltaika małopolska naprawa
Parafia w m. Naprawa – instalacja o mocy 6,2 kWp

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.