1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Manul Magellan podbił internet. Najważniejszy manul świata wybrany

Manul Magellan podbił internet. Najważniejszy manul świata wybrany

Internauci zdecydowali – Manul Magellan jest najważniejszym i najpiękniejszym manulem 2023 roku. W finałowym głosowaniu na polskiego kota głos oddało ponad 130 tys. osób! Magellan podbił serca internautów nie tylko swym niepodważalnym urokiem, ale również swoją historią.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Najważniejszy manul świata jest poznaniakiem

Magellan to prawdziwy podróżnik. Zasłynął już w 2020 roku z powodu swojej ucieczki z poznańskiego ZOO. Zwierzę przez kilka dni błąkało się po mieście, nim w końcu zostało odnalezione. W akcję poszukiwania manula Magellana zaangażowani byli mieszkańcy Poznania, poruszeni jego historią. Zwierzęciu groziło niebezpieczeństwo, bowiem jako gatunek, który naturalnie zamieszkuje skaliste pustynie, równiny i stepy Azji, nie był przyzwyczajony do polskich, październikowych temperatur.

Manula Magellana odnaleziono po kilku dniach na terenie pobliskich ogródków działkowych, w trakcie polowania na gołębie. Od tego czasu wzmocniono ochronę przed jego ewentualną, kolejną ucieczką. 

– Więcej o historii Magellana przeczytacie tu: Manul Magellan i przygoda życia, czyli ucieczka i powrót z poznańskiego ZOO

Międzynarodowy koci celebryta

Teraz Manul Magellan ponownie podbił internet. Stało się to za sprawą żartobliwego plebiscytu, zorganizowanego na portalu X (dawniej Twitter) przez użytkownika o nicku DailyMantle. 

Internauci śledzili zaciętą walkę, kibicując Magellanowi, który w półfinale, dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, pokonał swojego rywala, niemieckiego manula Stubsi.

Do głosowania na Polaka namawiali nawet politycy, w tym rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel.

Emocje użytkowników X nie stygły aż do ostatniego momentu. Rywalizacja była mocno wyrównana, a na oba koty oddano łącznie ponad 150 tys. głosów. Sam organizator plebiscytu, użytkownik DailyMantle, skomentował to wydarzenie słowami: “Walka Stubsi kontra Magellan przejdzie do historii jako jedna z najwspanialszych walk w historii”.

Wydarzenie popularne jak… transmisja z posiedzenia Sejmu

Finałowe głosowanie odbyło się pomiędzy Magellanem, a japońskim manulem o imieniu Bol. Trwało od poniedziałku do wtorkowego popołudnia. Wydaje się, że była to jedyna rzecz, która mogła skutecznie odciągnąć naszą uwagę od oglądania transmisji z posiedzenia Sejmu, która również cieszyła się fenomenalną oglądalnością w internecie i to na skalę międzynarodową.

W rozstrzygającym głosowaniu łącznie wzięło udział niemal 240 tys. użytkowników portalu X. Zdecydowaną przewagą zwyciężył polski manul Magellan, zdobywając ponad 130 tys. głosów. Pracownicy ZOO w Poznaniu dołożyli swoją cegiełkę do zwycięstwa kota, żywo zachęcając do głosowania przez cały czas trwania plebiscytu.

– Kryzys w kociarni. Manul Magellan na totalnym fochu. Ludzie Kochani, głosujcie! Albo jeszcze lepiej: pomóżcie, prosimy, zbudować dla Magellana wypasiony wybieg z kotnikiem-statkiem. Bo jeśli Magellan wygra Puchar Świata – to mu się to po prostu należy, a jeśli zostanie wice – to będzie na takim wysokim c emocjonalnym, że w Poznaniu świąt nie będzie – pisali na Facebooku.

Święta w Poznaniu ewidentnie się odbędą, bowiem Magellan wygrał plebiscyt i oficjalnie został ogłoszony najważniejszym i najpiękniejszym manulem 2023 roku.

manul
Fot.: facebook.com (Zoo Poznań Official Site)

Co ciekawe, pracownicy Poznańskiego ZOO podjęli się ufundowania Magellanowi… statku. Na swoim fanpage’u na portalu Facebook żywo komentują poczynania naszego championa, przedstawili też jego rodzinę, a teraz zapraszają do równie hojnego wsparcia zbiórki na przebudowę wybiegu dla tych dzikich kotów

Źródła: facebook.com/Zoo-Poznań-Official-Site, x.com, tvn24.pl

Fot.: bing.com, https://www.canva.com/p/gettyimages/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.