mBank jest eko – wycofuje plastik i przechodzi na kranówkę

mBank wycofuje z użycia plastikowe butelki i naczynia – dowiadujemy się z komunikatu opublikowanego przez bank. W samym tylko 2018 roku w grupie banku zostało zamówionych 200 tys. półlitrowych butelek wody. Oznacza to produkcję plastikowych odpadów o masie w sumie kilku ton.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Bank ogłosił niedawno, że ograniczy kredytowanie projektów opartych na paliwach kopalnych, a zwiększy wsparcie finansowania odnawialnych źródeł energii. Teraz firma spogląda na swoje działania wewnętrzne i zapowiada walkę z plastikiem. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, klienci i pracownicy banku będą pić filtrowaną kranówkę oraz nie będą używać plastikowych sztućców, talerzy i kubków.

Warto dodać jeszcze, że mBank zredukował zużycie papieru, między innymi poprzez wprowadzenie systemu monitoringu wydruków. Pozwoliło to zaoszczędzić kilka milionów stron papieru. Dodatkowo bank wspiera elektroniczne uwierzytelnianie transakcji, również w oddziałach. Klienci nie muszą już podpisywać się na papierowych wydrukach – dokumenty mogą podpisywać w aplikacji mobilnej.

mBank wprowadza też szereg rozwiązań ekologicznych w swojej głównej siedzibie. Jej pracownicy mogą na przykład korzystać z ogromnego parkingu rowerowego i darmowych przeglądów rowerów.