Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

McDonald’s stawia na ekologię

McDonald’s stawia na ekologię

Amerykańska sieć fast-food cieszy się w Polsce dużą popularnością. Od początku roku spółka podejmuje różnorodne działania mające na celu zminimalizowanie złego wpływu na środowisko i planetę. Teraz zapowiada wycofanie plastikowych zabawek z zestawów Happy Meal.

BANER MOBILEB1
Reklama

Koniec z plastikowymi zabawkami

Z danych, na które powołuje się Business Insider wynika, że każdego roku na rynek trafia ponad półtora miliarda zabawek z dziecięcych zestawów Happy Meal. Co w praktyce oznacza tony plastiku. W tej chwili sieć daje wybór i zamiast zabawki rodzice mogą wziąć dla swoich pociech książeczkę. Adam Pieńkowski, szef polskiego oddziału McDonald’s przyznaje, że to nie jest rozwiązanie docelowe i zapowiada zmiany, które mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Pracujemy nad całkowitą eliminacją plastikowych zabawek. To część procesu eliminacji plastiku w naszych restauracjach, który dotyczy także opakowańtłumaczy Pieńkowski.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Dzieci zabierają głos

Polska to nie jedyny kraj, który chce ograniczyć plastik. Podobne decyzje podjęły Irlandia i wielka Brytania. W Wielkiej Brytanii plastikowe figurki zniknęły także z dziecięcych zestawów w Burger King. Na wyspach do wyeliminowania plastiku nawoływały same dzieci. Petycję w specjalnym serwisie change.org zamieściły siostry Ella (10 lat) i Caitlin (8 lat) McEwan. Dziewczynki apelowały o ograniczenie plastikowych zabawek w sieciach McDonald’s i Burger King. Petycję podpisało 568,276 osób.

Lubimy chodzić do Burger King i McDonald’s. Jednak wiemy, że dzieci bawią się plastikowymi zabawkami tylko przez kilka minut, a później zostają one wyrzucone i szkodzą zwierzętom oraz zanieczyszczają morzeczytamy na platformie.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Strategia zrównoważonego rozwoju

Wycofanie plastikowych zabawek z McDonald’s to element długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju sieci. Na początku roku we wszystkich restauracjach zostały wycofane plastikowe słomki. Zastąpiły je  papierowe odpowiedniki wykonane w 100% z papieru certyfikowanego przez PEFC nadającego się do recyklingu. Sieć wprowadziła także nowe, przyjazne środowisku opakowania lodów McFlurry oraz papierowe patyczki do balonów.

Pracujemy nad metodą pełnego recyklingu naszych zużytych opakowań papierowych, tak by stworzyć zamknięty obieg, czyli na przykład produkować z nich papier toaletowy. Możemy to robić, bo w prawie wszystkich naszych restauracjach mamy kosze do segregacji odpadów i nasi goście przyzwyczaili się do sortowania – dodaje Pieńkowski.

źródło: businessinsider.com.pl, noizz.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.