Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Mięso laboratoryjne dla psów i kotów…oraz zwolenników zwierząt

pets

Mięso laboratoryjne dla psów i kotów…oraz zwolenników zwierząt

Dyskusje na temat form żywienia naszych pupili zdarzają się prawie równie często, jak te dotyczące naszej diety. Największą kontrowersją jest rezygnacja lub ograniczenie mięsa w diecie naszych psów i kotów. Czy pies może być wegetarianinem lub weganinem? Dla wszystkich, którzy mówią stanowcze nie, jest rozwiązanie – mięso wyhodowane w laboratorium.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Mięso bez cierpienia

Analiza i badania nad mięsem wyhodowanym w laboratorium – bez udziału zwierząt – trwają już od kilkunastu lat, a pierwszy hamburger z probówki został wyprodukowany i zjedzony w 2013 roku. Startupy wspierane przez milionerów, takich jak Bill Gates i inne wpływowe osoby, testują laboratoryjne zamienniki dla odzwierzęcych produktów takich jak mięso z kurczaka, wołowiny czy skorupiaków.

Startup biotechnologiczny Bond Pet Foods przeanalizował i stworzył w warunkach laboratoryjnych białko z kurczaka, które można zastosować w karmach dla psów i kotów. 

Badacze pracują nad zastosowaniem go na większą, komercyjną skalę. Jak twierdzą twórcy koncepcji mięsa wolnego od cierpienia, to krok w lepszą przyszłość – odpowiedzialną, zrównoważoną, a jednocześnie zapewniającą zwierzętom pożywne źródło białka. 

Because Animals

Because Animals to firma z wielką misją, czyli stworzeniem karmy dla zwierząt z pełnowartościowym źródłem białka bez krzywdzenia zwierząt i wyrządzania szkód dla środowiska. Kiedy można spodziewać się wprowadzenia mięsa laboratoryjnego na rynek komercyjny? Na razie Because Animals rekomenduje swoje inne roślinne produkty dla pupili i obiecuje niezwłocznie powiadomić wszystkich zainteresowanych o premierze karmy z białkiem. Jak to robią? Zobacz na filmie.

Zamiast uboju – fermentacja

 Zespół Bond pracuje również nad produkcją innych źródeł białka analogicznego do tego, jakie znajduje się w mięsie z kurczaka. Powstaje w wyniku procesu fermentacji, a wynikiem jest prototyp kurczaka mówi Pernilla Audibert, współzałożyciel i dyrektor ds. technicznych w Bond Pet Foods. 

Ten proces, jak podkreśla Bond Pet Foods, przypomina znany nam przebieg produkcji piwa czy sera. W wyniku czego, od pobranej próbki krwi kury, powstaje laboratoryjne mięso z kurczaka dla Twojego zwierzaka, bez udziału i wykorzystania innego. Finalnie, produkt będzie zawierał podstawowe składniki odżywcze konwencjonalnego mięsa drobiowego, w tym niezbędne aminokwasy. 

Właśnie nad tym pracujemy [przyp. red. nad mięsem laboratoryjnym z kurczaka]. Może się to wydawać szalone, ale to właśnie się robi, gdy jesteś sprzymierzeńcem wszystkich zwierząt czytamy na oficjalnej stronie Bond Pet Foods.

Zdrowy baton

TmThvRjHuIF1FCoZjtvW QBwup5zLlBO1XC0ssiH n84O9hhC751jTBPGhL0GcWC6wX1k7Kv4Hwgcnd1T7VkYZC74io0sgcKYTRe7s d4coRZuIeDymCKqNcGHypahiMIv3M2vWH
źródło: Bond Pet Foods

Dog Treat Bar to baton roślinny dla psów. Zawiera drożdże, które posiadają żywe kultury bakterii. Flagowe produkty firmy są testowane przez psy-wolontariuszy. 

Nasze wstępne testy z udziałem psów-wolontariuszy były bardzo obiecujące. Okazał się smakowity i strawny, oraz odżywczy. To wszystko prowadzi do komercjalizacji naszego produktu. mówi Pernilla Audibert, współzałożyciel i dyrektor ds. Technicznych w Bond Pet Foods. 

W zeszłym roku firma Bond Pet Foods otrzymała 1,2 miliona dolarów dofinansowania w celu wsparcia badań i rozwoju laboratoryjnych produktów mięsnych. Bond Pet Foods zamierza zadebiutować w 2023 roku swoimi pierwszymi produktami na bazie białka z kurczaka. 

źródło: Bond Pet Foods, Because Animals

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.