Na trening z matą z trzciny cukrowej

Wygodna, przyczepna, trwała to cechy, na które zwykle zwracają uwagę użytkownicy mat do ćwiczeń. A co powiecie na produkt, który spełnia wszystkie te funkcje, a dodatkowo jest… przyjazny środowisku?

Eksperci Międzynarodowego Stowarzyszenia Odpadów Sztucznych prognozują, że jeśli nie podejmiemy żadnych radykalnych działań, roczna produkcja tworzyw sztucznych w 2040 roku przekroczy 600 mln ton. W praktyce oznacza to, że ziemia utonie w plastikowych śmieciach. Dlatego tak ważne jest wdrażanie wszelkich możliwych rozwiązań ograniczających zużycie plastiku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Trzcina cukrowa zamiast plastiku

Do oferty Gipara Fitness trafiła wykonana w 86% z trzciny cukrowej i nadająca się w 100% do recyklingu profesjonalna mata treningowa ERGO-ECOTM. Została wyprodukowana z innowacyjnej pianki GREEN EVA™ powstałej z certyfikowanych upraw trzciny cukrowej w środkowo-południowej Brazylii. Bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery podczas całego procesu produkcji jest ujemny.

Większość mat dostępnych na rynku jest produkowana z tworzyw sztucznych typu EVA i PCV, zatruwających środowisko. Dodatkowo nie nadają się one do recyklingu. Nowa mata powstała z myślą o wszystkich miłośnikach sportu, którzy chcą też aktywnie zaangażować się w minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Właściwości eko maty

Mata jest lekka, trwała, bezzapachowa i łatwo ją utrzymać w czystości, co ma szczególne znaczenie w dobie koronawirusa. Liczne przetłoczenia i ergonomiczny kształt zapewniają doskonałą amortyzację i przyczepność do podłoża, co znacząco ułatwia trening. Ponadto dzięki specjalnemu otworowi łatwo ją łatwo przechowywać. Produkt można kupić w internetowym sklepie Gipara Fitness w cenie 244,99 złotych. Mata zdobyła pierwszą nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży fitness FIBO INNOVATION & TREND AWARD 2020, w kategorii „Ekologia i zrównoważony rozwój”.

– W pełni ekologiczna mata do ćwiczeń to element rewolucji na rynku fitness w Polsce, którą zapoczątkowaliśmy i sukcesywnie realizuje. Budowanie oferty w oparciu o rozwiązania przyjazne dla planety to dla nas priorytet. Dlatego już dziś w wielu siłowniach widzimy ćwiczących w naszych ubraniach produkowanych z butelek PET ludzi czy urządzenia cardio z linii ECO-POWRTM, w których energiach kinetyczna generowana przez ćwiczących jest zamieniana na energię elektrycznąpowiedział Arkadiusz Paszun, prezes IMG SA, właściciela marki Gipara Fitness.

Ogólnopolska akcja wymiany mat

Wraz z wprowadzeniem nowego produktu na rynek Gipara Fitness zorganizowała akcję „Sweet taste – no waste”, w ramach której zachęca siłownie i kluby fitness do wymiany starych mat z tworzywa sztucznego, na ekologiczne. Przy zakupie 30 mat treningowych firma odbiera stare maty, rozdrabnia je i używa jako wypełnienia do kompletu puf wypoczynkowych, które są przekazywane klubowi jako prezent. Komplet doskonale sprawdzi się jako wyposażenie strefy relaksu w siłowniach. Patronat nad akcją „Sweet taste – no waste” objęła fundacja Eco4Life, wspierająca rozwój techniki i innowacyjności w zakresie działań proekologicznych, a także wdrażająca oraz udostępniająca nowe rozwiązania służące ekologii. Akcja potrwa do 30 września 2020 roku.

źródło: informacja prasowa