Największe europejskie targi fotowoltaiczne odwołane

Przewidziane na czerwiec monachijskie targi The Smarter E Europe, podczas których odbywa się największa europejska impreza branży fotowoltaicznej, zostały odwołane. Organizatorzy powiadomili oficjalne, że edycja została przełożona na przyszły rok. 

Pandemia koronawirusa przesuwa wydarzenia branżowe. Organizatorzy targów The Smarter E Europe, na których odbywają się wystawy Power2Drive Europe, ees Europe, EM-Power oraz Intersolar Europe postanowili odwołać tegoroczną edycję imprezy. Zjazd przedstawicieli branży infrastruktury dla elektromobilności, magazynów energii, inteligentnej energetyki oraz fotowoltaiki i kolektorów słonecznych odbędzie się dopiero w czerwcu 2021 roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Planowo wydarzenia miały trwać pomiędzy 16 a 19 czerwca. Decyzję o odwołaniu podjęto w oparciu o zalecenia rządu bawarskiego landu. Dokładny termin kolejnej edycji The Smarter E Europe to 9 – 11 czerwca 2021 roku.

Organizatorzy zapewniają, że decyzję podjęli razem z zarejestrowanymi wystawcami i międzynarodowymi stowarzyszeniami z branży. 

 – Zdrowie wystawców, odwiedzających i pracowników, a także ogółu społeczeństwa ma dla nas najwyższy priorytet. Smarter E Europe to duża międzynarodowa impreza z udziałem około 1400 wystawców z 45 krajów i 50 000 gości z ponad 160 krajów. W zaistniałych okolicznościach niemożliwe byłoby zorganizowanie takiej międzynarodowej wystawy bez poważnych komplikacji. Ważne było dla nas, aby upewnić się, że uczestnicy zostali powiadomieni tak wcześnie, jak to możliwe, aby mogli to uwzględnić w swoich planachpowiedział Daniel Strowitzki, szef FWTM GmbH & Co. KG.

Nadal jednak trwają prace nad zorganizowaniem wydarzeń towarzyszących, które można przeprowadzić online. Wśród nich ma być oficjalne przyznanie nagród Smarter E AWARD, Intersolar AWARD i ees AWARD. Organizatorzy próbują też nowych sposobów na komunikację wśród specjalistów z branży jako alternatywę dla odwołanych targów.

Hamburg – WindEnergy 2020

W przypadku największych europejskich targów z energetyki wiatrowej WindEnergy 2020 w Hamburgu, które mają odbyć się w dniach 22-25 września, nie jest planowany nowy termin.

Organizatorzy  podtrzymują, że ich wydarzenie odbędzie się z początkiem jesieni. Jak czytamy na portalu gramwzielone.pl, zarezerwowano już 90 proc. powierzchni wystawienniczych, których przewidziano w sumie aż 65 tys. m2. Według szacunków organizatorów 40 proc. z nich zajmą firmy z sektora offshore. Możliwe, że będzie to ich największy taki zjazd w historii.

Tym, co napawa nas nadzieją, jest fakt wznowienia zapytań ze strony naszych chińskich klientów, którzy zaczęli pytać o dodatkowe powierzchnie wystawienniczecytuje portal komunikat organizatora WindEnergy Hamburg 2020.

Źródło: gramwzielone.pl, intersolar.de