Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Napędzany energią słoneczną pilot firmy Samsung

Napędzany energią słoneczną pilot firmy Samsung

Targi CES 2021 przyniosły przełomowe rozwiązanie. Firma Samsung pokazała urządzenie, które wydaje się głosem przyszłości. Co powiecie na pilot napędzany energią słoneczną?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ekologicznie i praktycznie

Oczywistym plusem nowoczesnego designu jest pozytywny wpływ na środowisko. Jednym z najtrudniejszych do utylizacji odpadów są właśnie baterie alkaliczne, czyli standardowe paliwo do naszego telewizyjnego pilota.

Ponadto, takie urządzenie będzie ekonomicznym i praktycznym rozwiązaniem. Zastosowana technologia pozwala na ładowanie baterii słonecznej nie tylko światłem naturalnym, ale również pokojowym.

Pilot Samsung 2

Prostota i minimalizm

Warto dodać, że pilot jest wykonany z recyklingowanego plastiku, więc wypada w naszych oczach jeszcze korzystniej. Ale naszą uwagę zwraca również piękna i minimalistyczna forma. Konstruktorzy uzasadniają ją zmianą naszych telewizyjnych zwyczajów. 

Samsung pilot boiska drzewa medium

Dzisiaj bieganie po kanałach i tysiąc opcji regulowania odbiornika jest zastąpione jednym przyciskiem. Większość z nas korzysta już ze Smart TV, ogląda Netflixa, lub wypożycza filmy. I raczej w tym kierunku dąży rozrywka telewizyjna. I to socjologiczne spostrzeżenie uwzględnia urządzenie Samsunga.

Pilot Samsung 1 medium

Wygoda i oszczędność

Reasumując, First Look 2021 należał do Samsunga. Ich rozwiązanie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie. Będzie to dużo wygodniejsze (można zapomnieć o wymianie paluszków), a zmniejszenie śladu węglowego znaczne. Firma obliczyła, że w ciągu 7 lat dzięki pilotowi zaoszczędzimy 99 000 000 baterii. A dalsze wyliczenia pokazują, że jest to równowartość pokrycia drzewami 759 boisk piłki nożnej.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.