Nela Mała Reporterka na ratunek Australii

Fala pożarów, która nawiedziła Australię od września 2019 do lutego 2020, zmobilizowała wolontariuszy z całego świata. Na ratunek zwierzętom ruszyła również Nela. Książka „Misja ratunkowa w buszu. Australia” dokumentuje jej zmagania na Czerwonym Kontynencie. Tym samym Nela udowadnia, że nawet każdy może zrobić coś dla środowiska.

Australijskie zwierzęta w niebezpieczeństwie

Nela Mała Reporterka wybrała się do Australii w ramach prowadzonej przez siebie Fundacji The Adventure starts Here. Przyświecał jej jeden cel – niesienie pomocy jak największej liczbie zwierząt. Działanie utrudniały ciężkie warunki, które nadal panowały na pogorzeliskach. Dodatkowo temperatura w niektórych miejscach, w tym wzdłuż południowego wybrzeża, przekraczała 40 stopni.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nie zniechęciło to Neli, która uratowała poparzoną koalę, a także współpracowała ze służbami ratunkowymi. O swoim wyjeździe, odwiedzinach w szpitalu polowym dla zwierząt oraz endemicznej faunie i florze Australii napisała bestsellerową książkę – “Nela na Wyspie Kangura”.

Wiedza o klimacie dla najmłodszych

Niedawno swoją premierę miała kolejna publikacja dotycząca ogromnych pożarów – “Misja ratunkowa w buszu. Australia. Jest to połączenie książki edukacyjnej i bloku rysunkowego z naklejkami. Album daje możliwość tworzenia własnych przygód, w których ratujemy zwierzęta, prowadzimy klinikę weterynaryjną oraz szpital dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych. Dzięki albumowi, dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o australijskiej faunie – kangurach, koalach, palcownikach, wolatuchach wielkich czy leworkach. Podczas zabawy najmłodsi będą mogli zastosować tę wiedzę w praktyce, opiekując się zwierzętami we własnym schronisku.

16 września na Facebooku Neli – Facebook.com/podrozeneli odbyło się na żywo spotkanie autorskie z Nelą. Autorka opowiadała o swojej nowej książce, ostatniej podróży do Krainy Kangurów oraz pokazywała, jak można bawić się albumem i tworzyć własne misje ratunkowe. Film ze spotkania jest dostępny na Facebooku Neli i został już odtworzony ponad 10 tys. razy.

Popularność w służbie środowiska

Pełni podziwu i aprobaty patrzymy na to, jak Nela wykorzystuje swoją popularność i ogromny wpływ jaki wywiera na dzieci. I tak na przykład w 2019 roku założyła fundację The Adventure starts Here, której głównym celem jest edukacja ekologiczna i ochrona zagrożonych gatunków. Oprócz wspomnianej podróży do Australii udało się rozpocząć kilka fascynujących inicjatyw. 

Jedną z nich jest akcja Usta-Pysk, która ma szerzyć wiedzę o pierwszej pomocy dla zwierząt.  

Fundacja wystosowała też Wielki List do Unii Europejskiej w sprawie ochrony waleni, który podpisały dzieci w całej Polsce. 

Obecnie trwają prace nad pierwszą stacją badawczą dla dzieci i młodzieży w kostaryckiej dżungli. Założeniem jest stworzenie miejsca, gdzie najmłodsi staną się obserwatorami przyrody, a w ich pędzie do wiedzy będą towarzyszyć naukowcy, badacze i weterynarze.

Więcej o fundacji przeczytacie na stronie fundacji reporterki.

Źródło: informacja prasowa Willson Media