Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Niesamowita „żywa” instalacja! Przesłanie klimatyczne dzieci dla światowych liderów

Niesamowita „żywa” instalacja! Przesłanie klimatyczne dzieci dla światowych liderów

Prawie 200 holenderskich uczniów szkół podstawowych i średnich wzięło udział w wyjątkowej akcji Act as one (Działajmy jako jedność). Przygotowali „żywą” instalację i postawili 40-metrowy miernik na silosie zbożowym – wszystko to, aby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny. Zobacz niesamowity efekt!

BANER MOBILEB1
Reklama

Wiadomość dla świata

W wydarzeniu, które miało miejsce na początku września uczestniczyli uczniowie z Schouwen w południowo-zachodniej Holandii. Każdy z nich dostał kilka kolorowych kartek spiętych w jedną broszurę. Całość była nagrywana z góry, dzięki czemu zmieniane co chwilę kolory kartek w efekcie złożyły się na obrazki, symbole i napisy.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Powstanie z tego teledysk z muzyką zespołu Zeeuws Orkest i zespołu PEER z Middelburga. Będzie to film z przesłaniem, w którym pokazujemy, jak ważne jest dbanie o ziemię i podkreślamy, że musimy zredukować emisję CO2 właściwie do zera i że jest to wezwanie do świata mówiła wówczas René Bosma z Act as One.

Jakie jest przesłanie? Zobacz film:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Wskaźnik prowokujący do myślenia

W ramach projektu powstał też 40-metrowy miernik, który został umieszczony na silosie zbożowym. Miernik skupia uwagę na ważnym problemie rosnącej temperatury i nadmiernej emisji CO2.

wskazink
miernik na silosie zbożowym, źródło: Act as One

Act as One to holenderski projekt mający na celu zwrócenie uwagi na kryzys klimatyczny. Jest to projekt oddziałujący wizualnie, prowokujący do myślenia i docierający do milionów odbiorców.

Chcemy dotrzeć, zaangażować i podnieść świadomość jak największej liczby osób poprzez atrakcyjne i wszechstronne projekty dotyczące zmian klimatycznych. Naszym najwyższym celem jest zaprezentowanie Act as One na szczycie klimatycznym COP 26 w Glasgow czytamy na stronie.

Przypomnijmy, że COP26 odbędzie się na początku listopada w Glasgow w Szkocji. Gospodarzem wydarzenia jest Boris Johnson, brytyjski premier, a wśród zaproszonych gości znaleźli się Joe Biden, królowa Elżbieta II czy papież Franciszek. 

źródło: omroepzeeland.nl, actasone.nl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.