Nissan rozpoczyna sprzedaż paneli fotowoltaicznych i domowych magazynów energii

 

Podejście biznesowe Tesli – sprzedaż samochodów elektrycznych i paneli fotowoltaicznych – wydaje się przemawiać do innych producentów samochodów. Nissan powołał do życia spółkę Nissan Energy Solar, która oferować ma dachowe panele fotowoltaiczne oraz system magazynowania energii elektrycznej xStorage.

Nissan Energy Solar ma być w pełni zintegrowanym, całościowym produktem. Dzięki temu, że dostarcza wszystkie elementy – moduły fotowoltaiczne, falowniki i magazyn energii wraz z akumulatorami, cały system jest prosty w montażu i w pełni ze sobą kompatybilny.

Nissan, Nissan Energy Solar, Nissan United Kingdom, xStorage Home, Nissan xStorage, Nissan xStorage Home, Nissan rooftop solar panels, Nissan solar panels, Nissan solar panels and storage, Nissan solar panels and energy storage, Nissan renewable energy, charge Nissan Leaf at home

Systemy te oferowane mają być w pierwszej kolejności w Wielkiej Brytanii. Jak uważa Nissan, wprowadzenie tego produktu do sprzedaży ma zwiększyć popularność energetyki odnawialnej w tym kraju, ale także popularność aut elektrycznych, takich jak Nissan Leaf.

Nissan chwali się, że jego produkty wykonane są z wykorzystaniem technologii od wiodących producentów, a dzięki w pełni zintegrowanemu systemowi instalacja jest łatwa i prosta. Dodatkowo, jak informuje firma, wiele elementów pochodzi z recyclingu – na przykład akumulatory do magazynu energii są odzyskiwane z starych samochodów elektrycznych.

Przed zakupem systemu cały dach skanowany jest zdalnie z pomocą LIDARu, aby zoptymalizować rozmieszczenie paneli na domu. Podstawowy zestaw sześciu modułów PV kosztuje około 5300 dolarów, a kompletny z magazynem energii ponad 10 tysięcy dolarów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Lwów stawia na elektromobilność

Następny artykuł

We Wrocławiu już 190 elektrycznych aut „na minuty”

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,