Nowa mikroinstalacja fotowoltaiczna zasila budynek Orlenu

Nowa mikroinstalacja fotowoltaiczna zasila budynek Orlenu

Orlen uruchomił najnowszą mikroinstalację OZE na swoim budynku w Płocku. Jej moc wynosi 50 kWp. W tej chwili jest to największa instalacja OZE, która zasila budynek grupy paliwowej.

Zgodnie ze strategią, zwiększamy zaangażowanie  w energetykę niskoemisyjną. Jako PKN ORLEN poprzez swoje działania, jak choćby budowę morskiej farmy wiatrowej Baltic Power na Bałtyku, konsekwentnie wpisujemy się w trend zielonej energetyki. W przeszłości zainwestowaliśmy w niskoemisyjne źródła gazowe, rozwijamy technologie produkcji wodoru, wierząc, że jest to paliwo przyszłości w transporcie. Instalacja fotowoltaiczna w Płocku, zasilająca ORLEN Projekt, wpisuje się w realizowany na wielu poziomach proces transformacji energetycznej – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Mała instalacja ORLENu – w liczbach

Instalację zamontowano na budynku sąsiadującym z głównym budynkiem spółki ORLEN Projekt. Składa się 175 modułów fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 285 Wp. W skali roku ma ona wyprodukować około 51 MWh energii elektrycznej, co może odpowiadać zapotrzebowaniu 12 gospodarstw domowych.

Jak podaje w materiale prasowym Sławomir Zalewski z ORLEN Projekt, w ciągu jednego dobrze nasłonecznionego dnia, ich najnowszej instalacji udało się wytworzyć 330 kWh. Wcześniejszym projektem związanym z fotowoltaiką był montaż mikroinstalacji na dachach i wiatach 11 wybranych stacji w całej Polsce. Ich łączna moc wynosi około 180 kWh. 

Źródło: orlen.pl

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.