Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowe darmowe stacje ładowania elektryków w Bielsku-Białej [MAPA]

Nowe darmowe stacje ładowania elektryków w Bielsku-Białej [MAPA]

Nowe darmowe stacje ładowania elektryków w Bielsku-Białej [MAPA]

Enefit w Polsce, spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, udostępniła kierowcom pojazdów elektrycznych z Bielska-Białej i okolic dwadzieścia dwie stacje ładowania w dziewiętnastu lokalizacjach w całym mieście. Wszystkie urządzenia będą zasilane zieloną energią, a od 5 marca do 1 kwietnia br. korzystanie z nich będzie bezpłatne.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Ładowanie samochodu w Bielsku-Białej za darmo. Został niecały miesiąc

Stacje ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej są już dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych oraz hybrydowych z możliwością ładowania baterii. Każde urządzenie jest wyposażone w gniazda typu 2, pozwalające na ładowanie zarówno prądem jednofazowym, jak i trójfazowym. Bezproblemowe i wygodne korzystanie z ładowarek zapewni przygotowana przez Enefit aplikacja na smartfony – Enefit Volt, w której użytkownicy szybko i wygodnie sprawdzą lokalizację, cennik, informacje techniczne dotyczące stacji ładowania oraz jej dostępność w czasie rzeczywistym.

Od 5 marca do 1 kwietnia korzystanie ze stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej będzie bezpłatne. Aby skorzystać z oferty, należy pobrać darmową aplikację Volt dostępną w Google Play lub Apple Store. Dokładne lokalizacje punktów ładowania można zobaczyć na poniższej mapie:

Nowe darmowe stacje ładowania elektryków w Bielsku-Białej [MAPA]
Źródło: Enefit Volt

Estońska spółka inwestuje w polską elektromobilność

Poza Polską, stacje ładowania Enefit Volt dostępne są m.in. w Estonii, na Litwie i Łotwie, gdzie usługa działa od 2020 roku. Stacje ładowania Enefit Volt będą zasilane w 100% zieloną energią, którą dostarczy Enefit.

– Uruchomienie sieci publicznych stacji ładowania w Bielsku-Białej to dla nas ważny kamień milowy w rozwoju usługi Enefit Volt w Polsce. Urządzenia w Bielsku-Białej to nasze pierwsze stacje ładowania w ramach ogólnopolskiej publicznej sieci, którą intensywnie rozwijamy –  mówi Łukasz Musiałkiewicz, prezes Zarządu Enefit w Polsce. – Mamy nadzieję, że rosnąca liczba stacji ładowania dla samochodów elektrycznych zachęci kolejnych kierowców do rezygnacji z pojazdów konwencjonalnych. Już dziś mogę zdradzić, że niedługo zaoferujemy stacje ładowania w kolejnych miastach Polski.

Plany firmy zakładają intensywny rozwój publicznej sieci stacji ładowania – w ciągu najbliższych czterech lat Enefit w Polsce planuje pozyskać lokalizacje dla 2500 takich urządzeń. Enefit w Polsce oferuje również inne usługi z zakresu produkcji energii z OZE, modernizacji oświetlenia, a także wspiera w zwiększaniu efektywności energetycznej.

Źródło: informacja prasowa – Enefit Volt

Fot. Enefit Volt

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.