Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowy klaster energii na Mazurach. To współpraca polskiej firmy z samorządem

Nowy klaster energii na Mazurach. To współpraca polskiej firmy z samorządem

Nowy klaster energii na Mazurach. To współpraca polskiej firmy z samorządem

W czwartek, 14 marca, z inicjatywy Burmistrza Miasta Pisz, Paged Energy i Paged Morąg, odbyła się konferencja poświęcona nadchodzącym zmianom w zakresie raportowania polityki ESG. W konferencji uczestniczyli lokalni przedstawiciele przemysłu oraz władze jednostek samorządu terytorialnego. Podczas spotkania ogłoszono powstanie klastra energetycznego, który ma na celu promowanie zielonej energii oraz współpracę pomiędzy lokalnymi przedsiębiorstwami a władzami Pisza.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Klaster energii, powstały we współpracy władz Pisza z firmami Paged Energy, Paged Morąg, Paged LabTech oraz Paged Magazyny Energii, ma na celu dostarczanie zielonej energii lokalnym przedsiębiorcom, co nie tylko przyczyni się do realizacji celów zeroemisyjności, lecz także umożliwi obniżenie kosztów energii elektrycznej dla uczestników klastra. To z kolei przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firm oraz rozwoju lokalnego biznesu. Szczegóły projektu przedstawił pan Piotr Kosmęda, prezes zarządu Paged Energy:

– Klastry energii stanowią innowacyjne rozwiązanie dla sektora energetycznego, które integruje różnorodnych uczestników, takich jak producenci, konsumenci i dystrybutorzy energii, zapewniając im wzajemne korzyści. W ramach klastrów energetycznych można oczekiwać poprawy bezpieczeństwa energetycznego, redukcji kosztów oraz wsparcia dla zrównoważonego rozwoju i polityki ESG. Dodatkowo, od lipca 2024 zaczną obowiązywać nowe formy wsparcia dla zarejestrowanych klastrów energetycznych, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców do aktywnego korzystania z przyszłych efektów tej inicjatywy – mówił Piotr Kosmęda

To już drugi klaster energetyczny powstały z inicjatywy spółek Grupy Paged w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwszy założono z gminą Morąg, w której Paged ma swój największy zakład produkujący sklejkę jesienią ubiegłego roku.

Podczas konferencji omówiono też nowe wymogi unijne w zakresie polityki ESG (Environmental, Social, Governance), które wejdą w życie od przyszłego roku. Nowa dyrektywa przewiduje istotne zmiany w zakresie raportowania danych dotyczących śladu węglowego, strategii zapobiegania emisji CO2 oraz dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Źródło: informacja prasowa – Paged Energy

Fot. Paged Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.