Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowy model biznesu w Anglii: elektromobilność i zrównoważony rozwój

coop

Nowy model biznesu w Anglii: elektromobilność i zrównoważony rozwój

Brytyjski Co-op, będący największą kooperatywą spożywczo-handlową na wyspie, ogłosił, że będzie korzystał z całkowicie zelektryfikowanej floty dostawczej. Produkty będą dostarczane przez pracowników jeżdżących na elektrycznych motorowerach i rowerach. Angielskie platformy dostarczające jedzenie angażują się w proces zrównoważonego rozwoju na kilku szczeblach biznesu.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Dostawa bez emisji

Co-op posiada ponad 4000 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii i korzysta z usług dostawców rozwożących jedzenie i inne produkty po całej wyspie. Klienci z placówek w Hebden Bridge, Holmfirth i Hove będą jednymi z pierwszych, którzy skorzystają z dostaw o zerowej emisji. 

Oferujemy nie tylko produkty wysokiej jakości, ale i uwzględniamy zrównoważony tryb ich dostarczania. Wymieniając wszystkie pojazdy, redukujemy emisję dwutlenku węgla, co jest niezbędne, abyśmy mogli być zdrowi i zapewnić czyste powietrze dla przyszłych pokoleń mówił dyrektor ds. handlu elektronicznego Chris Conway. 

Jak podaje portal Business Green, Co-op korzysta już ze źródeł energii odnawialnej, które zasilają zarówno sklepy, jak i siedziby biur kooperatywy. Co-op współpracuje z brytyjskimi platformami dostarczającymi zakupy do klientów – np. Stuart, czy Deliveroo oraz Just Eat. Do obu z nich będą dostarczone elektryczne pojazdy od firmy Starship Technologies. Z kolei platforma Just Eat (w Polsce funkcjonuje pod nazwą Pyszne.pl) ogłosiła, że planuje zainwestować w kilkaset elektrycznych motorowerów. Wszyscy kurierzy otrzymają pojazdy bezemisyjne.

Nowy model biznesu

Działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu idą również w parze z podwyższonymi standardami dla pracowników. Jak mówił dyrektor zarządzający angielskim Just Eat, Andrew Kenny, inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem dotyczą zarówno ochrony środowiska, jak i korzyści dla pracowników:

Jako lider na rynku dostaw żywności online czujemy odpowiedzialność za środowisko i ludzi. Naszym obowiązkiem jest oferowanie pracownikom możliwości wyboru, zadowolenia i wielu innych korzyści wynikających z pracy u nas. Obserwując rynek europejski, widzimy, że nasi dostawcy cieszą się z nowego modelu zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest stworzenie przyszłości opartej na równowadze i walce z ociepleniem klimatu – mówił.

W ramach nowego niskoemisyjnego modelu transportu żywności firma Just Eat planuje w ciągu najbliższych 5 lat całkowicie zelektryfikować pojazdy swoich kurierów i dostawców.  Pierwsze zeroemisyjne pojazdy dotarły już do siedziby spółki.

Nowy, równoważny model biznesu i transportu zakłada równe warunki dla pracowników zatrudnionych na każdej formie umowy. Just Eat planuje do końca marca zatrudnić w większych miastach, np. w Londynie, czy Birmingham około 1000 nowych osób.

źródło: businessgreen.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.