Coraz więcej stacji ładowania elektryków przy branży gastronomicznej

Coraz więcej stacji ładowania elektryków przy branży gastronomicznej

Cały świat kroczy pewnie w kierunku niskoemisyjności. Rewolucja w branży transportowej bierze pod uwagę wiele przemian, w tym tych związanych z elektromobilnością. Coraz częściej współpracę w tym zakresie zawierają firmy z branży ładowarek do elektryków z działami handlowo-gastronomicznymi. Jaką przyszłość w takiej kooperacji widzą zaangażowane firmy z Europy i Ameryki?

Burger King montuje ładowarki

W Stanach Zjednoczonych, wraz z nową prezydenturą Joe Bidena, powróciły wątki związane z ochroną klimatu i ekologią. Przejście na coraz większą ilość źródeł energii odnawialnej widoczne jest w każdej dziedzinie gospodarki. Sektor transportu stawia na elektromobilność, aby stworzyć nowy model przemieszczania się. 

Firma Blink Charging podpisała porozumienie z JSC Management Group, będącym na dużą skalę franczyzobiorcą sieci restauracji Burger Kinga. W niektórych lokalizacjach Burger Kinga na północno-wschodnich terenach USA firmy zainstalują wspólnie 26 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. 5 spośród 26 stacji ładowania działa już na Rhode Island i w Nowym Jorku. JSC posiada ponad 60 restauracji Burger King w Connecticut, Massachussetts, Nowym Jorku i Rhode Island.

Nasz sprzęt do ładowania idealnie nadaje się do umieszczenia go w okolicach restauracji. Szczególnie w przypadku franczyz, takich jak Burger King, zwracamy uwagę na konkretny model biznesowy: elastyczność, szybkość, efektywność. Wierzymy, że nasze ładowarki pojawią się w wielu następnych restauracjach Burger King – powiedział Michael D. Farkas, założyciel i dyrektor generalny Blink.

Anglia: drive-thru dla elektryków

Angielskie tempo przejścia na elektromobilność jest najwyższe spośród europejskich krajów. W różne gałęzie przemysłu wplatane są rozmaite rozwiązania, związane z wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej. Liczne restrykcje i regulacje dążą do oczyszczenia powietrza na wyspie i uwzględniają w dużej mierze przejście coraz większej ilości środków transportu na niskoemisyjne źródła elektryczne.

Przemiana nabrała szybkiego tempa. Niedawno jeden z operatorów stacji ładowania InstaVolt ogłosił nawiązanie partnerstwa z siecią fast foodów KFC. W ramach porozumienia szybkie ładowarki zostaną zainstalowane w nawet 450 restauracjach KFC drive-thru w  Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną uruchomione stacje ładowania w restauracjach KFC w Sheffield, Nottingham, Rotherham i Crewe. Londyńskie ładowarki mają zostać uruchomione w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Szukaliśmy miejsc, które oferują udogodnienia dla kierowców. Współpraca z KFC jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki setkom restauracji KFC rozsianych w łatwo dostępnych lokalizacjach oraz możliwości zaparkowania na potrzeby na ładowanie czas, nasza umowa taka właśnie jest – powiedział dyrektor handlowy InstaVolt Lee Adams.

Oprócz współpracy z KFC InstaVolt ogłosił, że będzie realizował pomysł na podobnych zasadach z angielskimi restauracjami McDonald’s w czerwcu tego roku, używając tego samego argumentu. Do tej pory InstaVolt zainstalował 500 stacji szybkiego ładowania w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Polskie ładowarki

Z kolei rewolucję fotowoltaiczną i ekologiczną jakiś czas temu zapowiedziała sieć sklepów spożywczych Żabka. Po zamontowaniu własnej instalacji w warszawskim sklepie i wdrożeniu szeregu rozwiązań związanych z ochroną środowiska i recyklingiem, przyszła kolej na uruchomienie ładowarek do elektrycznych samochodów. Żabka nawiązała współpracę z Nexity Global, który jest odpowiedzialny za obsługę ładowarek elektryków i pojazdów hybrydowych. Klienci Żabki będą mogli skorzystać z ładowarek podczas zakupów w sklepie.

W odnawialne źródła energii inwestują też inne firmy spoza branży energetycznej. Ostatnio Krajowa Spółka Cukrowa potwierdziła realizację projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 0,5 MW. Szczegóły znajdują się tutaj:

źródlo: electrive.com, bankier.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.