Wiadomości OZE OZE będą źródłem 85% energii elektrycznej jeszcze do 2050 roku 05 października 2017 Wiadomości OZE OZE będą źródłem 85% energii elektrycznej jeszcze do 2050 roku 05 października 2017 Przeczytaj także Energia wiatrowa Bałtyk coraz bliżej produkcji energii. Baltic Power zamontował już 50 z 76 turbin Projekt morskiej farmy wiatrowej Baltic Power – wkracza w decydującą fazę realizacji. Na Morzu Bałtyckim zainstalowano już 50 z 76 zaplanowanych turbin wiatrowych. Obecnie trwają intensywne testy infrastruktury oraz przygotowania do przekazania energii do Krajowej Sieci Elektroenergetycznej (KSE), co oznacza, że inwestycja zbliża się do zakończenia. Energia wiatrowa Co hamuje rozwój wiatraków w Polsce? Raport wskazuje nowe wyzwania Chociaż energetyka wiatrowa w Polsce rośnie, eksperci podkreślają, że sama liczba inwestycji nie przesądza o tempie rozwoju. Według nowego raportu „Energetyka wiatrowa w Polsce 2026” kluczowe stają się sieci energetyczne, procedury administracyjne, planowanie przestrzenne oraz ograniczenia wynikające z bezpieczeństwa państwa. Szacuje się, że konsumpcja energii elektrycznej na świecie wzrośnie do 2050 roku o 140% względem obecnego poziomu. Zwiększy się także wykorzystanie gazu ziemnego, zaś udział węgla kamiennego oraz ropy naftowej spadnie. Będzie to efektem zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną państw rozwijających się oraz elektrycznej rewolucji, która stopniowo dotyka branżę motoryzacyjną. Reklama Wedle raportu opublikowanego przez norweską firmę DNV GL, energia uzyskiwana ze źródeł odnawialnych w 2050 roku wyniesie 85% całości energii elektrycznej. Blisko 1/3 z tego rezultatu będzie produkowana dzięki fotowoltaice, a cała reszta pochodzić będzie z energii uzyskiwanej dzięki elektrowniom morskim i wiatrowym. W powyższych długoterminowych szacunkach znajdują się także mniej optymistyczne wieści – DNV GL prognozuje, że do 2024 roku globalne ocieplenie osiągnie 2,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko i należy podjąć zdecydowane działania, by mu przeciwdziałać. Nasze sprawozdanie pokazuje, że branża energetyczna bardziej niż jakakolwiek inna ma moc i wiedzę, by zarządzać światową emisją dwutlenku węgla w bardziej inteligentny sposób – podsumował Ditlev Engel, dyrektor generalny DNV GL. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.