Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Paliwo

paliwo

Paliwo

Paliwo – nazwą tą określa się substancje, które podczas spalania wydzielają duże ilości gazów oraz ciepła. Paliwa stosowane są do napędu silników spalinowych (benzyna samochodowa, olej napędowy), ogrzewania oraz do uzyskiwania energii elektrycznej – w tym wypadku są to paliwa energetyczne. Głównymi składnikami paliw organicznych są: węgiel i wodór, związki, które zawierają siarkę, azot, tlen oraz metale, które zanieczyszczają atmosferę, wytwarzając między innymi smog.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Uzyskaną energię z biomasy, czyli wytwór z naturalnych surowców, można przetworzyć na ekologiczne biopaliwa. Coraz bardziej odchodzi się od stosowania węgla kamiennego, koksu, czy oleju opałowego na rzecz zeroemisyjnych i niskoemisyjnych rozwiązań, które nie zanieczyszczają powietrza lub czynią to w stopniu znacznie mniejszym, niż konwencjonalne paliwa kopalne.

 

 

 

 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.