Panele fotowoltaiczne na dachach 5 budynków w centrum Warszawy

Panele fotowoltaiczne na dachach 5 budynków w centrum Warszawy

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Zachód odpowiadająca za budynki w centrum stolicy zainstalowała na ich dachach instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 100 kW. To po Wrocławiu kolejny dobry przykład gospodarności – ograniczenia wydatków na energię.

Jednym z modelowych przykładów na efektywne wykorzystywanie OZE przez spółdzielnie mieszkaniowe jest Wrocław – Południe, spółdzielnia obsługująca 102 budynki. Wrocławska spółdzielnia chwali się największą rozproszoną elektrownią fotowoltaiczną w Polsce. Na dachach 35 budynków znajduje się 2771 paneli fotowoltaicznych. Po roku działalności wygenerowały oszczędności w granicach 300 tys. złotych. Teraz śladem wrocławskiej spółdzielni chce iść Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Zachód w Warszawie.

100 kW energii OZE na dachach budynków spółdzielni

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Zachód zainstalowała panele fotowoltaiczne na dachach pięciu budynków przy ulicach Daleka i Złota w Warszawie. Wszystkie instalacje zostały zamontowane z orientacją wschód – zachód. Ich łączna moc wynosi 100 kW, a produkcja ma oscylować w granicach 85 tys. kilowatogodzin rocznie. Jak podaje green-news.pl taka ilość energii pozwala zasilić 30 gospodarstw domowych. To w pewnym stopniu pokryje potrzeby energetyczne spółdzielni i zmniejszy wysokość rachunków. Panele dostarczyła i zamontowała firma Hymon Energy z Tarnowa.

Źródło: green-news.pl
Źródło zdjęcia realizacji PV: firma Hymon Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.