Paryż i Renault wspólnie na rzecz rozwoju miejskiej elektromobilności

Francuski koncern Renault oraz Paryż ogłosiły uruchomienie planu na rzecz rozwoju mobilności elektrycznej. Inicjatywa będzie obejmowała rozmieszczenie na terenie miasta do końca przyszłego roku 2000 pojazdów elektrycznych, którymi będą mogli poruszać się mieszkańcy oraz turyści. Ponadto plan obejmuje również działania na rzecz rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych.

Już od września koncern Renault rozpocznie udostępnianie pierwszych modeli ZOE, Twizy, Kangoo ZE i Master ZE na rzecz usług skierowanych do mieszkańców i turystów. Wśród nich znajdzie się przede wszystkim możliwość taniego skorzystania z elektrycznego pojazdu w obrębie i poza obrębem stolicy Francji. Pojazdy będą dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z parkingów Renault oraz postojów partnerskich.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Anne Hidalgo, burmistrz Paryża, poinformowała: „Duże miasta oraz producenci samochodów powinny połączyć siły na rzecz rozwoju zelektryfikowanego transportu. Paryż i Grupa Renault aktualnie przewodzą w stawce na rzecz tych działań, dzięki temu mieszkańcy Paryża będą mogli oddychać zdrowszym i mniej zanieczyszczonym powietrzem. Ta konstruktywna umowa jest również okazją do promowania ważnych postępów technologicznych i przemysłowych, które przyczyniają się do realizacji Paryskiego Porozumienia Klimatycznego”.

Paryż zamierza w perspektywie najbliższych 20 lat całkowicie zakazać wjazdu do miasta aut z silnikami spalinowymi. Projekty, takie jak wdrażany we współpracy z Grupą Renault, pozwalają z większym optymizmem oceniać szanse na realizację przyjętych planów.

Źródło: Electrek