Wiadomości OZE Paryż i Renault wspólnie na rzecz rozwoju miejskiej elektromobilności 09 lipca 2018 Wiadomości OZE Paryż i Renault wspólnie na rzecz rozwoju miejskiej elektromobilności 09 lipca 2018 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Francuski koncern Renault oraz Paryż ogłosiły uruchomienie planu na rzecz rozwoju mobilności elektrycznej. Inicjatywa będzie obejmowała rozmieszczenie na terenie miasta do końca przyszłego roku 2000 pojazdów elektrycznych, którymi będą mogli poruszać się mieszkańcy oraz turyści. Ponadto plan obejmuje również działania na rzecz rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych. Reklama Już od września koncern Renault rozpocznie udostępnianie pierwszych modeli ZOE, Twizy, Kangoo ZE i Master ZE na rzecz usług skierowanych do mieszkańców i turystów. Wśród nich znajdzie się przede wszystkim możliwość taniego skorzystania z elektrycznego pojazdu w obrębie i poza obrębem stolicy Francji. Pojazdy będą dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z parkingów Renault oraz postojów partnerskich. Anne Hidalgo, burmistrz Paryża, poinformowała: „Duże miasta oraz producenci samochodów powinny połączyć siły na rzecz rozwoju zelektryfikowanego transportu. Paryż i Grupa Renault aktualnie przewodzą w stawce na rzecz tych działań, dzięki temu mieszkańcy Paryża będą mogli oddychać zdrowszym i mniej zanieczyszczonym powietrzem. Ta konstruktywna umowa jest również okazją do promowania ważnych postępów technologicznych i przemysłowych, które przyczyniają się do realizacji Paryskiego Porozumienia Klimatycznego”. Paryż zamierza w perspektywie najbliższych 20 lat całkowicie zakazać wjazdu do miasta aut z silnikami spalinowymi. Projekty, takie jak wdrażany we współpracy z Grupą Renault, pozwalają z większym optymizmem oceniać szanse na realizację przyjętych planów. Źródło: Electrek Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.