Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

PBDI wybuduje kolejne farmy dla R.POWER

PBDI wybuduje kolejne farmy dla R.POWER

R.POWER, właściciel polskiego portfela projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 2 GWp po raz kolejny współpracuje z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. (PBDI S.A.). Firma wybuduje dla niego 7 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 121 MWp.

BANER MOBILEB1
Reklama

Stała współpraca PBDI i R.POWER

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. regularnie buduje farmy dla R.POWER. Kilka miesięcy wcześniej spółki zawarły umowę na wykonanie 21 instalacji. Wartość tamtego kontraktu opiewała na ponad 37 mln złotych. Do tej pory PBDI wykonało dla R.POWER 57 elektrowni.

– Bardzo cenimy sobie współpracę z firmą R.POWER i cieszymy się, że największy polski deweloper farm fotowoltaicznych po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufaniem. Jesteśmy dumni z tego, że przyczyniamy się do rozwoju polskiego rynku energetyki odnawialnej  i możemy działać na rzecz klimatu i zdrowia nas wszystkichmówi Piotr Gutowski Wiceprezes PBDI S.A.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Nowa umowa

W ramach nowo zawartej umowy PBDI ze spółkami celowymi R.POWER, zostanie zrealizowanych 7 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 121 MWp. Instalacje będą składały się z dwustronnych modułów monokrystalicznych. 

Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków energetyki słonecznej w Europie. Bardzo istotną rolę pełni w tym system wsparcia projektów do 1 MWp. To właśnie w przypadku tego typu instalacji udział polskich firm jest największy, czego najlepszym dowodem jest nasza współpraca z PBDI. Utrzymanie aukcji jest więc nie tylko okazją do budowy nowoczesnej gospodarki, opartej na OZE, ale także realnym wsparciem dla rodzimych przedsiębiorstw mówi Przemysław Pięta, Prezes i współzałożyciel R.POWER.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.