W PGE coraz więcej OZE

PGE Dystrybucja poinformowała, że przyłączyła już do sieci elektroenergetycznej ponad 4 tysiące źródeł energii OZE. Przygniatającą większość z nich stanowiły mikroinstalacje fotowoltaiczne. Łącznie w roku 2016 przyłączona moc źródeł to 145 MW.

PGE Dystrybucja informuje również, że w sieci zarządzanej przez spółkę funkcjonowało na koniec 2016 roku łącznie 5 844 odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy zainstalowanej 1 400 MW.

Ponadto moc zainstalowanych mikroinstalacji fotowoltaicznych na koniec roku 2016 wyniosła przeszło 30 MW, co stanowi 2,1 proc. łącznej mocy zainstalowanej wszystkich źródeł OZE pracujących w sieci PGE Dystrybucja

Obserwowany znaczący wzrost mikroinstalacji w sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia stanowi duże wyzwanie dla operatorów. Umiejętność zarządzania rozproszonymi źródłami w różnych obszarach funkcjonowania sieci i ich bilansowanie wymaga od nas bieżących i kompleksowych działań. Mają one na celu umożliwienie prosumentom bezproblemową produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne a operatorowi pewność, że zainstalowane przez prosumentów urządzenia gwarantują poprawną i bezpieczną pracę sieci dystrybucyjnej – podkreśla Grzegorz Dolecki, wiceprezes PGE Dystrybucja.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

PGNiG przeznacza miliony na innowacje

Następny artykuł

Nowy właściciel Elektrowni Połaniec

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,