Pierwsza w Polsce miejska komisja ds. klimatu

Pierwsza w Polsce miejska komisja ds. klimatu

W Katowicach radni powołali miejską komisję ds. klimatu. Podkreślają, że to efekt “porozumienia ponad podziałami”. Komisja będzie pracować nad rozwiązaniami, które zminimalizują niekorzystny wpływ zmian klimatycznych. 

Pomysł powołania rady klimatycznej

Propozycję powołania komisji (lub też rady) ds. klimatu złożyli katowiccy radni Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczący klubu w Radzie Miasta Katowic, Jarosław Makowski, podziękował za życzliwość wobec tego pomysłu.

 – To jest jasny znak, że klimat, podobnie jak smog, jest kosmopolityczny, że jego konsekwencje dotykają nas niezależnie od tego, czy mamy prawicowe, czy lewicowe poglądypowiedział Makowski.

Radny dodał, że nowy organ w katowickim ratuszu będzie ważnym partnerem dla strony społecznej, między innymi dla Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Porozumienie ponad podziałami dla klimatu

Przewodniczący radnych Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Pietrasz, zaznaczył, że powołanie komisji to przykład porozumienia ponad podziałami.

– Możemy pracować nad wspólnymi rozwiązaniami. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana – mówił Pietrasz.

To, co się dzieje na poziomie lokalnym, oddolnym, przyśpiesza działania prorozwojowe, w tym na rzecz ochrony środowiska skomentował sytuację prezydent Katowic Marcin Krupa.

źródło: portalkomunalny.pl, PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.