Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze chińskie hybrydowe panele fotowoltaiczne wytwarzają energię słoneczną i cieplną

Pierwsze chińskie hybrydowe panele fotowoltaiczne wytwarzają energię słoneczną i cieplną

Chińczycy zaproponowali rewolucyjne hybrydowe panele fotowoltaiczne, które jednocześnie wytwarzają energię słoneczną (fotowoltaiczną) i cieplną. Hybrid Solar Panel może zwiększyć wydajność paneli o 50%, a także wytwarzać ciepłą wodę do użytku komercyjnego i mieszkaniowego. Zobacz, na czym polega ta technologia.

BANER MOBILEB1
Reklama

Hybrydowe panele fotowoltaiczne

Hybrydowy panel słoneczny PVT (ang. photovoltaic thermal hybrid solar collector) od SolarMaster to pierwsze zastosowanie tej technologii w Chinach. Nadaje się zarówno do zastosowań mieszkaniowych, jak i komercyjnych. 

Zobacz, na czym polega ta technologia:

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama


Co jeszcze wiemy o chińskich panelach nowej generacji?

Cechy hybrydowych paneli

Według chińskiego producent, główne zalety hybrydowych paneli to:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

● Energia słoneczna i ciepła w jednym urządzeniu – woda podgrzewana jest do temperatury 40-70 stopni Celsjusza

● Wzrost wydajności energii słonecznej o 20%-50%

● Unikalny wewnętrzny system chłodzenia, który wydłuża żywotność paneli

● Prosta konstrukcja nie wymaga złożonej, konserwacji

– Kupujemy panele fotowoltaiczne od dużych producentów, takich jak Longi Solar, a następnie wykonujemy część termiczną, łącząc jednostki termiczne i fotowoltaiczne w cały panel PVT.  Możemy wyprodukować 50 000 paneli rocznie – powiedział rzecznik firmy dla pv-magazine.com.

Panel jest sprzedawany w czterech różnych wersjach o mocy fotowoltaicznej od 340 do 545 W i mocy cieplnej energii słonecznej od 910 do 1436 W.

Najmniejsze urządzenie ma wymiary 1956 x 992 mm i powierzchnię 1,95 m2, natomiast największy panel ma wymiary 2256 x 1133 mm i powierzchnię 2,56 m2. Liczba ogniw słonecznych na moduł waha się od 72 do 144, a ich wymiary wahają się od 156 x 156 mm do 182 x 91 mm, w zależności od wielkości panelu.

Do instalacji można również przyłączyć dodatkowy kocioł gazowy lub pompę ciepła jako zapasowy system ogrzewania. Pozwoli to na podgrzewanie ciepłej wody ze zbiornika wody w przypadku złej pogody lub podczas mroźnej zimy.

Chcesz poznać więcej wyjątkowych technologii fotowoltaicznych? Zobacz artykuł:

źródło: solarmastertech.com, pv-magazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.