Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze na świecie rajstopy wykonane w 100% z przędz z recyklingu

Pierwsze na świecie rajstopy wykonane w 100% z przędz z recyklingu

Gabriella to polska firma, która od 1996 roku produkuje rajstopy, pończochy i skarpetki damskie. Do oferty wprowadziła właśnie alternatywę dla tradycyjnych produktów pończoszniczych – kolekcję rajstop, które powstały w 100% z przędzy z recyklingu.

BANER MOBILEB1
Reklama

Produkcja przyjazna dla środowiska

Firma Gabriella swoją siedzibę ma w Łodzi, dawnej stolicy włókienniczej kraju, gdzie już od 25 lat produkuje wyroby pończosznicze. W ciągu kilku lat z małej rodzinnej firmy przekształciła się w jeden z największych zakładów w Europie. Brand wypuścił właśnie nową linię now! To pierwsze na świecie rajstopy wykonane w 100% z przędz posiadających certyfikat Global Recycled Standard. Do ich wykonania zostały użyte włókna: Q-Nova, Lycra Ecomade i Roica Ecosmart, pozyskane z materiałów z recyklingu. Podczas produkcji rajstop zużyto o 90% mniej wody, i wyemitowano o 80% mniej CO2 do atmosfery, niż w przypadku wytworzenia produktu od zera.

– Zrównoważony rozwój to wyzwanie, które stoi przed całym współczesnym światem. Podejmując je, stworzyliśmy now! Rajstopy now! powstały jako alternatywa dla tradycyjnych produktów pończoszniczych. Otwierają nowy rozdział w historii pończosznictwa i wyznaczają kierunek rozwoju naszej firmy. Chcemy, by z czasem stały się głównym asortymentem w ofercie Gabrielliczytamy na stronie producenta.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Ekowysyłka i opakowanie

Właściciele marki starają się nie tylko podążać za trendami, ale nawet je wyznaczać! Poza innowacyjnym przyjaznym środowisku produktem firma postanowiła również zmienić opakowania swoich wyrobów. Zamiast tradycyjnych foliopaków do wysyłki internetowej używa się tu tekturowych pudełek, które nadają się do recyclingu. Natomiast opakowania rajstop wykonane są z biodegradowalnego zamiennika z PLA, czyli włókna z cukrów roślinnych. 

– Czas na Ciebie! Od Twoich wyborów zależy przyszłość środowiska – zachęca Gabriella.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

źródło: gabriella.pl, nowymarketing.pl 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.