Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwszy mobilny hotel w Polsce z upcyklingu

Pierwszy mobilny hotel w Polsce z upcyklingu

Biuro architektoniczne z Wrocławia zaprojektowało mobilny hotel, stworzony z izotermicznej naczepy chłodniczej. Do projektu o nazwie “Good spot” wykorzystana została idea upcyklingu.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Przetworzone

Wrocławskie studio architektoniczne i projektowe “Znamy sie” wspólnie z inwestorem “Good spot”stworzyło projekt mobilnego hotelu, którego bazą jest naczepa chłodnicza typu izoterma. Dlaczego autorzy wybrali akurat nieużywaną naczepę do stworzenia hotelu? Jak sami mówią, Polska to cmentarzysko nieużywanych ciężarówek. Dlatego idea upcyklingu to idealne rozwiązanie, aby zapobiec pogłębianiu tego zjawiska.

Nasz projekt przygotowany we współpracy z Good spot zakłada upcykling, czyli zwiększenie wartości materiału i zmiany przeznaczenia chłodni na pokoje hotelowe. Poddając naczepę renowacji nadajemy jej drugie życie! czytamy na stronie biura.

4dySXDiEHanbaeUoF5UVkwvgxv7u47pIghUC36EMk7tNJSMnuXus 1X5sgAduoX6o0xtSQAHoNzlZnSbTYiKwy i7si

Rewitalizacja

Oryginalny pomysł został zainspirowany podróżą na Hel oraz wietrznym sportem – kitesurfngiem. Wtedy pomysłodawcy projektu hotelu wpadli na pomysł, aby porzucone i niepotrzebne naczepy przeznaczyć do stworzenia hotelu na kółkach. 

“Good spot” ma być pierwszym takim kompleksem w Polsce, oferującym mobilne noclegi w kilku pomieszczeniach na bazie przerobionych naczep. Autorzy hotelu chcą w ten sposób zagwarantować podróżnikom unikalne przeżycia zbliżające ich do natury. Bo jak sami mówią projekt opiera się na luzie, swobodzie i bliskości z przyrodą.

Pomysł zrodził się podczas wyprawy kitesurfingowej na Helu, gdzie kluczowe jest podążanie za dobrym wiatrem. A co by było, gdyby pokój hotelowy mógł się przemieszczać? Gdyby mógł zatrzymywać się w miejscach oferujących najlepsze warunki i bliskość natury?– tak o pomyśle pisze “Good Spot”, pierwsza w kraju mobilna sieć hoteli.

Naczepy zostały pokryte stalą nierdzewną. Wzór zaczerpnięto ze stalowej i klasycznej przyczepy kempingowej Airstream. Ramy okien oraz meble w mobilnym hotelu są wykonane z drewna. 

bfqoE7vcVfVtrWPfUnDmzVP93knOhkiXlC027WtQDZ2VauZnSaDZvdS9GnAHsAHFkA vkzZFJiquGSj2 13ehIJFpadR6Gc4

Wnętrze jest pokryte białą farbą. W jednym “apartamencie” zmieszczą się 4 osoby, we wnętrzu znajdziemy dwie osobne sypialnie, rozmieszczone tak, aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni. Całość jest przytulna i zachęca do zamieszkania.

Pierwszy “apartament” został już ukończony, trzy pozostałe czekają na realizację.

Upcykling to forma wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają przedmioty lub obiekty o znaczącej wartości i użyteczności. Są traktowane jako wartościowe surowce

qxXGt0Sq1e9JvswsZwC1F mW97DrG xZeZdoNvFoRyLkJ9xX4TpTScTFgr5O4A4xs1g qlemkG z8Bgk3IySdJCMP xrOPiL7QrGeK3bvOi2q

źródło i fot.: znamysie.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.