Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dom i szkoła z kontenera? Teraz także basen

basen

Dom i szkoła z kontenera? Teraz także basen

Hasło recykling jest dzisiaj mało komu obce. Ponownie przetwarzamy plastikowe butelki, opakowania po kosmetykach, odzież, meble i inne przedmioty codziennego użytku. A co gdyby przekształcić wielkogabarytowe kontenery i zrobić z nich na przykład ekskluzywny, prywatny basen?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Wykorzystaj ponownie to, co masz

Ekologia to nurt właściwie o niewyczerpalnej ilości inspiracji i pomysłów. W dużej mierze ekologia jest odpowiedzią na problemy współczesnego świata, związane z nadprodukcją, konsumpcją, czy niepotrzebnym gromadzeniem i nadmierną ilością odpadów. Firma Modpools z Kanady postanowiła przyjrzeć się dość sporymi odpadami, jakim są kontenery, służące do transportu produktów po całym świecie.

Jak zauważa właściciel firmy Paul Rathnam, niektóre kontenery, pomimo że są nadal zdatne do użytku, wykorzystuje się tylko raz. W 2017 roku Rantham wpadł na pomysł, aby wykorzystać je ponownie podczas upalnego lata.

Basen z kontenera

Firma Modpools zajmowała się już wcześniej ponownym użyciem kontenerów, np. przekształcając je na powierzchnie użytkowe takie jak biura. Ten nurt jest powszechny szczególnie w Ameryce, a w Internecie znajdziemy szereg filmów instruktażowych “jak zbudować dom z kontenera”.

6e9TW 8MI 9ct1jDcFzTRtJlXIDqMM5M VEC254m7o0hHEIF5Sv7ulZ7mNdOUVagFLgMZenVhkU4cXta4 aMogGbN2Q2AZqrVP6tliJsWb2msU324pW010O02LT RuBbhWyveolI
Basen, źródło: modpools.com

Podczas gdy niektóre kontenery przekształcono w mieszkania, a nawet szkoły, Modpool proponuje skorzystać z ich funkcjonalności i stworzyć pod domem basen. Na stronie internetowej można skorzystać z kreatora basenów 3D. Modpool obiecuje, że instalacja zbiornika jest prosta i ekonomiczna.

Przekształcenie ich (przyp. red. kontenerów) w coś, z czego możesz korzystać przez 30 lat na swojej nieruchomości, jest prawdopodobnie najlepszą formą recyklingu, jaką możemy zrobić powiedział Paul Rathnam w wywiadzie dla Fast Company.

6APRFk6mL6aCRBNXOV8ZlK1hksdR4Rulq9Wm7GSa2nGJAY4uPM4Jazi JFZ6KdgynpjF6OLixVCvW7PgSRKRPnvMFwnEepPsIMHXVyqlKlnWua0KqngvFAEwn l0P08S8y5AbCiC
Uroczy basen z kontenera, źródło: modpool.com

Kontener w domu, a nie na wysypisku

Instalacja basenu trwa krótko, bo nawet jeden dzień w przypadku standardowego zbiornika. Niektóre baseny mają nawet okna, dzięki czemu można zajrzeć, chciałoby się rzec, aż na samo dno. U niektórych klientów instaluje się też w basenach-kontenerach hydromasaż.

Przekształcanie takich wielkogabarytowych przedmiotów, jak kontenery ma wiele zalet. Recykling to obecnie najlepszy sposób, aby oczyścić planetę z nadmiaru gignatycznych śmieci. A poczciwy kontener to przecież nie odpad, a potencjalne mieszkanie lub prywatna strefa relaksu. 

źródło: goodnet.org, modpools.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.